Ana Sayfa Siyaset Yozgat’ın Kaderi Çizilecekti! Neden Ertelendi?

Yozgat’ın Kaderi Çizilecekti! Neden Ertelendi?

Yozgat’ın sorun ve beklentileri Ocak ayında masaya yatırılacak.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2015 Cumartesi 21:33
Yozgat’ın Kaderi Çizilecekti! Neden Ertelendi?

Yozgat’ın gelişip kalkınmasına büyük katkı sağlayacağı düşünülen ve bugün yapılması planlanan Yozgat Çalıştayı, daha geniş kapsamlı ve daha verimli hale getirilmesi amacıyla Ocak ayına ertelendi.

Kurumların daha kapsamlı bir çalışma yapıp, şehrin sorunlarını daha ayrıntılı bir şekilde ortaya koymalarının amaçlandığı Çalıştay sonrasında Yozgat için yeni bir yol haritası çıkartılıp, kalkınması için adımlarını daha hızlı atması planlanıyor.

Yozgat 2023 Vizyonu kapsamında bugün yapılması planlanan Kalkınma Çalıştay’ı daha geniş ve daha kapsamlı bir şekilde yapılması amacıyla Ocak ayına ertelendi.

VİZYON YENİDEN ÇİZİLECEK

Kalkınma hamlesini bir türlü başlatamayan, işsizlik sorununu çözemediği için son 10 yılda binlerce insanı göç eden Yozgat için yeni bir yol haritası belirlenmesi için organize edilen Çalıştay ani bir kararla Ocak ayına alındı. 2013 yılında yapılmasına rağmen yeterince takip edilmemesi, siyasilerin sorunların çözümü noktasında yetersiz kalması nedeniyle anlamsız kalan Kalkınma Çalıştay’ının Ocak ayında yapılacak tekrarında yeni bir yol haritası, yeni bir vizyon belirlenip gelişim noktasında yeni bir adım atılması hedefleniyor.

LEKESİZ: “KURUMLAR SIKI BİR HAZIRLIK YAPACAK”

AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınması için yapılması gerekenleri Yozgatlılarla beraber planlanması amacıyla bu ay içerisinde yapmayı düşündükleri Çalıştayın daha geniş kapsamlı ve daha verimli hale getirilmesi için Ocak ayına alındığını söyledi. Çalıştaya Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da katılacağını hatırlatan Lekesiz, “Çalıştay da STK’larımızın, bürokraside görev yapan kurum amirlerimizin Yozgat adına o çalıştaya değer katacağını düşünen herkesin katılmasını istiyoruz. Amacımız bu çalıştayda Yozgat’ın bir röntgenini çekip Yozgat’ın yol haritası çıkartamaya çalışacağız. Bu sebeple kurumlarımızın STK’larımızın bu çalıştay için hazırlık yapmalarını istiyoruz. Önümüzdeki ay içerisinde yapacağımız çalıştayın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yozgat’ın gelişip, kalkınması için siyasi kimliğin bir kenara bırakılmasını isteyen Lekesiz, “Eğer Yozgat’ı düşünüyorsak ortak paydada buluşmalı, siyasi fikir ve düşüncelerimizi ikinci plana atmalıyız” dedi.……

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık