Ana Sayfa Eğitim Yozgat’ın gözü EMİTT’e çevrildi

Yozgat’ın gözü EMİTT’e çevrildi

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT yarın açılacak ve 4 gün boyunca açık kalacak.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2017 Salı 20:59
Yozgat’ın gözü EMİTT’e çevrildi

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT yarın açılacak ve 4 gün boyunca açık kalacak. Yurt dışından 80’in üstünde ülke ve yurt içinden 81 vilayet ve 200'e yakın ilçeden  5 bin'e yakın uluslararası kurum ve kuruluşun katılımı ile  İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Fuara, Yozgat, Yozgat Valiliği gözetiminde hazırlanan bir organizasyonla temsil edilecek. İl'in tüm özel yiyecekleri, tescilli markaları, yöresel zenginlikleri başta olmak üzere tarihi ve turistik zenginlikleri beğeniye sunulacak.

Yozgat gözünü Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT’e çevirdi.

Yerli ve yabancı firma, 70’in üstünde ülke, 200’e yakın belde ve İl’in katılımı ile gerçekleştirilecek olan EMİTT’te Yozgat’a ait taş oymacılık ürünleri, yöresel parmak çörek, uzun kış gecelerinin tartışılmaz çerezi kavurga, Yozgat’la özdeşleşen ve tescillenen testi kebabı, kadınlarımızın  el emeği göz nuru el işleri ürünler gibi yöresel ürünler  beğeniye sunulacak. Bunun yanısıra Kent Tarihi Kitabı, Termal Kent Yozgat Broşürü, Antik kentler Broşürü, Yozgat’ın tarihi turistik ve kültürel değerlerini anlatan Akardion Broşür, altı çeşit afiş ve dört ışıklı panolar sergilenerek ilimiz tanıtılmaya ve anlatılmaya çalışılacak.

STANDA İLGİ ÇEKİLECEK

Fuar süresince İlimiz standında Mahalli sanatçı Erhan Özel’in mini konserleri devam edecek. Ayrıca, Yozgat Belediyesi Sürmeli Topluluğu ve “Ben yoruldum hayat” şarkısıyla tüm Türkiye’nin gönlünü fetheden Mümin Sarıkaya, binlerce insan önünde sanatını icra edecek.  Öte yandan, fuar komitesince diğer illerin, seyahat acentelerinin, tur operatörlerinin, stantları ziyaret edilerek ilimizin tanıtım broşürleri dağıtılacak.

TERMAL ÖN PLANA ÇIKARILACAK

EMİTT Fuarı’nda Yozgat’ın ana teması spor ve kongre turizmi ile jeotermal zenginlikler olacak. Yerköy, Sarıkaya, Saraykent, Sorgun ve Boğazlıyan’da bulunan jeotermal kaynakların potansiyeli, su sıcaklıkları ve yatırım konusunda sağlanan avantajların anlatılacağı fuarda yatırımcılarla iletişimler kurularak Yozgat’a davet edilecekler.

Bu tür turizm fuarlarının sadece denizi, sahili ve otelleri çok olan iller için düzenlendiğini düşünmenin yanlış olduğunu söyleyen Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, bu tür organizasyonların bir ilin tanıtımı için önemli olduğuna dikkat çekti. Yurtnaç, şöyle devam etti:

 “Bizim şehrimizin de tanıtıma ihtiyacı var. Gerek termal kaynaklarımızla, gerek Çamlık Milli parkımızla gerekse spor turizmine yapılacak olan yatırımlarla Yozgat, spor ve doğa turizminin merkezi olacak bu bölgede. Bu fuarda, termal kaynaklarımızı, çamlığımızı, Roma Hamamını, Kazankaya Kanyonunu ön plana çıkaracağız. Daha önceki yıllarda da katılım sağlanmış ama şimdi daha farklı konseptle katılım sağlayacağız.

 Bu çerçevede şu anda kendi imkanlarımızla yaptığımız tanıtım filmini orada izleteceğiz. Her kurum kendisi ile ilgili çalışmaları yapacak. Daha önce biz alt yapısını yaptık. Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz gerekiyor.”

REKOR KATILIM BEKLENİYOR

Türkiye turizminin çeşitliliğine destek vermek ve gelen işbirliği taleplerini değerlendirmek adına yeni projelerle gelen 21'inci EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, bu yıl da geniş bir katılımcı ve ziyaretçi rekoruna imza atmaya hazırlanıyor.

 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bozok Üniversitesi'nde devir teslim

Bozok Üniversitesi'nde devir teslim

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık