Ana Sayfa Siyaset “Yozgat’ın çehresi AK Parti eserleri ile değişti”

“Yozgat’ın çehresi AK Parti eserleri ile değişti”

AK Parti Yozgat Milletvekili Adayı İskender Minar, Yozgat’ın çehresinin AK Parti eserleri ile değiştiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2018 Çarşamba 00:50
“Yozgat’ın çehresi AK Parti eserleri ile değişti”

Minar, seçim çalışmaları kapsamında Şefaatli ilçesini ziyaret etti. AK Parti Şefaatli İlçe Başkanı Ömer Sarı ve Yerköy İlçe Başkanımız Aziz Başak ile vatandaşlarla bir araya geldi hayır dualarını istedi. Esnaflar odası ve ticaret odasını ziyaret etti. Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile de bir araya geldi.

“Partimize olan sevgi, teveccüh sokakta kendini hissettiriyor. Vatandaşlarımız AK kadroları bağrına basıyor” diyen İskender Minar, AK Parti’nin görevi teslim aldığı günden beri, bayrağı düşürmeden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesi ile ‘sırat-ı müstakim üzere yürüyerek’ hedefine varmaya çalıştığını söyledi.

Emanetin sahibinin millet olduğunun bilincinde olduklarını, hiç akıllarından çıkarmadıklarını vurgulayan Minar, bu hassasiyetle yapılan 15 yıllık AK Parti hizmetlerinin Yozgat’ın çehresini değiştirdiğini kaydetti.

“TARIM VE HAYVANCILIK DESTEKLERİ HER YIL KATLANDI”

Minar, Yozgat’ta tarım ve hayvancılık alanındaki yatırımların her yıl artarak devam ettiğini AK Parti iktidarı dönemde Yozgat’ta hayvancılık alanında yatırımların katlandığını kaydetti.

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme hibelerinden yararlanan vatandaşların, son teknoloji ile donatılmış tesislerini açtığını vurgulayan Minar, büyükbaştan küçükbaşa, besiden süte, yemden arıcılığa kadar 15 yılda Yozgat’ta hayvancılık desteğinin 115 kat arttığını kaydetti. Minar, bu yatırımların Yozgat merkez ve ilçelerinde de her geçen gün yenilerinin yapıldığını aktardı.

“HAYVANCILIK DESTEKLERİNİN DEĞERİNİ ÇİFTÇİMİZ BİLİYOR”

Minar, “İktidarlarımız döneminde ilimize toplam 163,5 milyon TL, hayvancılık desteği verdik. Halen yeni yapılacak veya modernize edilecek ahır ve ağılların inşaatına yüzde 50 hibe sağlıyoruz. Çiftçilerimiz bu imkanlardan faydalanıyor. Küçükbaşta 100-200 baş, büyükbaşta 10-50 baş anaçlık işletmeler destekliyoruz. Hayvancılık yapan çiftçilerimizin bu desteklerin ne kadar önemli olduğunu biliyor. Ayrıca, yüksek verimli erkek damızlık alımında (boğa, koç, teke) yüzde 80 hibe veriyoruz. 500 baş kapasiteli damızlık gebe düve ve damızlık koç teke üretim merkezleri de kuruyoruz. Her şey hayvancılığın ilimiz genelinde yaygınlaşması için. Buzağı ve damızlık hayvan alımına yüzde 50 hibe, et sığırcılığına uygun 200 başa kadar düve alımına yüzde 30 hibe veriyoruz. Aşıları yapılmış 4 aylık her buzağı için ise 750 TL destek veriyoruz. Bu destekler, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı ciddi anlamda rahatlatıyor.” dedi.

“GENÇ ÇİFTÇİLERİMİZE 14.3 MİLYON HİBE DESTEĞİ”

IPARD ile Yozgat’ta; toplam yatırım tutarı 249,2 milyon TL, olan 261 adet projeye 126,5milyon TL hibe sağlandığını vurgulayan Minar, 308 kişinin de bu yatırımlarla istihdam edildiğini kaydetti. Genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteğinin 2016 yılında uygulamaya geçtiğini hatırlatan Minar, 2016-2017 yıllarında 476 genç girişimcinin 14,3 milyon TL hibe desteği aldığını kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık