Ana Sayfa Spor Yozgat’ın altyapısını onlar sırtlıyor

Yozgat’ın altyapısını onlar sırtlıyor

Yimpaş Yozgatspor’un yıllardır çok iyi imkanlara sahip olunmasına rağmen bir türlü üzerine eğilemediği ve hep ikinci plana atılan altyapı hamlesi Bozokspor’un antrenörlerinden geldi.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2016 Çarşamba 12:04
Yozgat’ın altyapısını onlar sırtlıyor

Yaz, kış demeden yaşları 10 ila 14 arasındaki çocuklarla bire bir ilgilenen ve onlara futbolun inceliklerini öğreten antrenörlerin bu çabalarının önümüzdeki yıllarda meyvelerini vermesi bekleniyor.

Bozokspor Kulübü antrenörlerinin altyapı konusunda yaptığı hamle kapsamında minik oyuncuları yetiştirmek için var gücüyle çalışıyor.

 ALTYAPIYA ÖZEL ÖNEM

Yaz kış demeden çocukların üzerine eğilen ve yetenekli olanlara Bozokspor’un çeşitli yaş kategorilerinde forma şansı veren antrenörler, altyapı takımlarında geleceğin futbolcuları olabilmek için mücadele eden gençlerin üzerine titriyor. Altyapıya verdikleri önemle dikkat çeken ve belki de Yozgatspor’un geleceğini kurtaracak olan antrenörler çocuklara futbolun tüm inceliklerini hem pratik olarak hem de uygulamalı olarak gösteriyorlar.

AMACIMIZ YETENEKLİ GENÇLERİ BULMAK

 Bozokspor’un başarılı antnenörlerinden Reşit Savaş Doğan, Yozgat’ta çok iyi bir potansiyel olduğunu ancak çocuklarla bire bir ilgilenmek gerektiğini söyledi.

 Uzun yıllar bu işle uğraştıklarını ve hangi çocuğa ne eğitim verileceğini çok iyi bildiklerini belirten Doğan, “Bizim amacımız genç ve yetenekli gençlerin kaybolup gitmesine engel olmak. Antrenör arkadaşlarımızla çok iyi bir ekip çalışması yaparak Yozgat sporuna faydalı olacak çocuklara futbolun inceliklerini öğretiyoruz. Ardından yetenekli ve futbola ilgisi yüksek olan çocuklara lisans çıkartarak Bozokspor’da forma şansı bulmalarını sağlıyoruz” dedi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ankara’dan Sorgun Belediyespor'a destek

Ankara’dan Sorgun Belediyespor'a destek

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık