Ana Sayfa Güncel Yozgat'ı Ayağa Kaldıran Şok İddia! Başkan Adam Mı Dövdü?

Yozgat'ı Ayağa Kaldıran Şok İddia! Başkan Adam Mı Dövdü?

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde neler oluyor? Yerköy'de zaman zaman başına buyruk uygulamaları ile vatandaşla karşı karşıya gelen ve basına sık sık malzeme veren Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu hakkında şok bir iddia ortaya atıldı.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2016 Perşembe 11:57
Yozgat'ı Ayağa Kaldıran Şok İddia! Başkan Adam Mı Dövdü?

Bir vatandaşın ruhsat harcı nedeniyle sorun yaşadığı bir vatandaşın İçişleri Bakanlığı’na yaptığı şikayetin üzerine Savcılığa ifade veren alınan Fen İşleri Müdürü Levent Önal’ı zabıta ile birlikte darp ettiği öne sürülen Mehmet Ağaoğlu’nun, çalışanının rapor almasını engellediği söylentileri Ak Parti’yi de zor durumda bıraktı.

Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, zabıta ekipleri ile birlikte bir belediye çalışanının dövüldüğü iddia edildi.

VATANDAŞLA SORUN YAŞADI FATURA ÇALIŞANI ÇIKTI

Yozgat Yerköy Belediyesi, geçtiğimiz Perşembe günü büyük rezalete sahne oldu. Ak Partili Belediye Başkan'ı Mehmet Ağaoğlu'nun ruhsat harcı nedeniyle, bir süre önce Mehmet Taşkesen isimli vatandaş ile sorun yaşamasının ardından, Mehmet Taşkesen, İçişleri Bakanlığı'na şikayette bulundu. Bu şikayetin üzerine belediyeye gelen müfettişin teftişi sonucu olay yargıya intikal etti. Konunun yargıya taşınmasının ardından olayla alakalı belediye çalışanlarından ifade isteyen savcılık, bu süreç içerisinde dönemin Fen İşleri Müdürü Levent Önal'dan da ifade istedi. İfadesini yargı önünde veren ve tüm bildiklerini anlatan dönemin Fen İşleri Müdürü Levent Önal bu tarihten itibaren hayatının tamamen kabusa dönüştüğünü söyledi.

İKİ KEZ DARP EDİLDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Yargıya intikal eden olay ile alakalı gerçekleri anlatan ve ardından da Fen İşleri Müdürlüğü'nden ayrılan Levent Önal Türkiye'de hiç duyulmamış bir olaya maruz kaldığını söyledi. Şu sıralar mühendis olarak Yerköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Levent Önal'ın, burada bulunan çalışma odasında 14 Ocak 2016 perşembe günü Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu ve yanında bir zabıta memuru ile birlikte verdiği ifade nedeniyle darp edildiğini iddia etti. Darp edildikten bir süre sonra odasından çıkmak isteyen belediye çalışanı Önal, Belediye Başkanlığı Binası'nın girişinde 11 kişilik zabıta ekibi tarafından yeniden öldüresiye dayak yediğini iddia etti.

RAPOR BİLE ALAMAMIŞ

 Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu'ndan ve bir zabıta tarafından darp edildiğini iddia eden ve ardından da 11 kişilik ayrı bir zabıta grubu tarafından darp edildiğini söyleyen belediye çalışanı Levent Önal, darp raporu alabilmek için Yerköy Devlet Hastanesi'ne gitti. Asıl skandalı hastanede yaşayan Önal dakikalarca koridorda bekletildiğini iddia etti. Yüzü kanlar içerisinde kalan ve kendisiyle doktorun ilgilenmesini isteyen belediye çalışanı Levent Önal, kendisine yeterli muayene yapılmadığı söyledi. Yeterli derecede kendisiyle ilgilenilmeyen talihsiz Önal, daha sonra Nevşehir Devlet Hastanesi'ne akrabaları yardımı ile götürüldü. Burada yüzünde kırık olduğu ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izi olduğu tespit edilen talihsiz adam Ankara'ya sevk edildi.

SÜREKLİ TEHDİT EDİLİYORUM

Yerköy Belediye Başkanlığı içerisinde yaşanan olay bu durumla da sınırlı kalmadı. Talihsiz bir şekilde darp edildiğini iddia edilen belediye çalışanı Levent Önal, elmacık kemiğinde oluşan kırık nedeniyle büyük bir sıkıntı yaşadı. Ameliyat için gün bekleyen belediye çalışanı Levent Önal'ın telefonları susmadığını söyledi. Sık sık Ak Partili Başkan Mehmet Ağaoğlu'nun adamları tarafından tehdit edildiğini iddia eden belediye çalışanı Levent Önal, yaşamından kaygı duyduğunu sözlerine ekledi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık