Ana Sayfa Güncel Yozgat'a yakışmayan iğrenç görüntü

Yozgat'a yakışmayan iğrenç görüntü

Vatandaşlar duvarlara yazılanlardan rahatsız

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2017 Pazartesi 13:17
Yozgat'a yakışmayan iğrenç görüntü

Yozgat şehir meydanındaki görüntü kirliliği, dikkatlerden kaçmıyor. Şehrin farklı noktalarındaki binaların duvarlarının üzerine yazılan yazılar, şehrin silüetini bozuyor. 

İşlek caddelerde bulunan binaların duvarlarına, boş duvarların üstüne, alt geçitlere ve sokak duvarlarına kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından sprey boyalarla yazılan yazılar, görüntü kirliliğine neden olmaya devam ediyor. Kimisi sevgilisine olan duygularını boş duvarlara yazarken kimi de ideolojik düşüncelerini yansıtıyor. Durumdan rahatsız olan vatandaş, yetkililerin bu yazıları silmesini istiyor. Vatandaş ise en çok küfür içerikli yazılara tepki gösteriyor. Şehir merkezinin iki farklı bölgesinde bulunan alt geçitlerin duvarları da yazıdan geçilmiyor. Başıboş görüntülerin oluştuğu alandaki duvarların boyanması ise çevredeki vatandaşların en büyük istekleri arasında yer alıyor.

 GÖZ ZEVKİMİZ BOZULUYOR 

Şehrin farklı noktalarındaki küfürlü duvar yazıları apartman sakinlerini ve yazının bulunduğu bölgeden geçen vatandaşları rahatsız ediyor. Vatandaşlar, ailesi ile küfürlü yazıların yer aldığı cadde ve sokaklardan geçince rahatsızlık yaşadığını belirtiyor. 

Duvarlardaki yazılara tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “İnsanlar, nasıl bu kadar bozuldu anlam vermekte güçlük çekiyorum. Vatandaşların toplumsal sorumlulukları var. Rahatsızlık sadece gürültü ile olmaz. Göz zevkimiz de bozuluyor. Bu işle ilgilenen yetkililer hiç böyle bir tablo ile karşı karşıya kalmıyor mu? Ailesi ile birlikte zaman geçirecek alanda böyle ahlaksız yazılara rastlasa ne yapar?” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık