Ana Sayfa Güncel Yozgat’a doğru üfürdü! Temayülden bakın kim çıkmış..

Yozgat’a doğru üfürdü! Temayülden bakın kim çıkmış..

Ulusal yayın yapan ve gündemde öne çıkan yazarların köşe yazılarının sesli olarak takipçileriyle buluştuğu sesli makale isimli internet sitesinin yazarlarından Ali Turan garip bir yazıya imza attı.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 16:07
Yozgat’a doğru üfürdü! Temayülden bakın kim çıkmış..

Yozgat’ta aday adaylarından tutun, partinin önde gelenlerinin bile öğrenemediği, hatta kentin kurt siyasetçilerinin bile ulaşamadığı temayül sonuçlarına yazar Ali Turan ulaşarak köşe yazısında paylaşmış ve her ne hikmetse tek bir isime ulaşmış..

Geçtiğimiz günlerde okuyucularımızla paylaştığımız Ayhan Çelik vakasının ikinci bir örneğiyle ve yine bir sipariş listeyle karşı karşıyayız. Birileri birilerinin gönlünü almak adına, hoş görünmek adına belli başlı isimleri ortaya atılması kamuoyunda yanlış algılara neden oluyor.

Sesli Makale yazarlarından Ali Turan Yozgat’a ve birçok ilinde yer listede bakın kimleri ön plana çıkartarak gazladı.

Dr. Osman Coşkun: Onlar gerçek ilmin nurlu yüzü oldular

Turan yazısında, Yozgat’ın 6 vekil çıkartırken, 4 vekile düştükten sonra listede kendine yer bulamayan Osman Coşkun’un ön plana çıktığını yazdı.

. Turhan’ın yazısı ise şöyle; “Tüm partiler hummalı bir şekil de kimi vekil yapalım listelerini çalışıyor. İktidar partisinde istihbaratın kıyım yaptığı söyleniyor. Biz ise YSK’ya listelerin verileceği ana kilitlendik. Cumhur adayları konuşuyor, Erdoğan coğrafi geziler yapıyor. Sonuç ise nerdeyse kesin, sadece ikinci kim olacak onu belirlemek için miting benzeri çalışıyorlar. İktidar oyunu düşürmeden, parlamento da sandalye kaybetmeden bu işten çıkmak istiyorlar. İyi güzel tarihin en sessiz seçimi böyle ilerliyor. Ben çok memnunum açıkçası. Böyle de bitsin inşallah. Partiler ser verip sır vermiyorlar, ama kulisler alabildiğine hızlı, temayülden çıktığı konuşulan net iller ve net isimler bile var. Kırşehir de değişim olur Metin Ülgen Kaya listelerde olur diyorlar, keza Bolu ilinde de başka bir ismin ön plan da olduğu söyleniyor o da Metin Vural. Bir başka il Malatya Nedim Durgun Gül, Erzurum Erdal Tanas Karagöl, Kars İsmail Turan, Elâzığ Selahattin Çoban, Yozgat Osman Coşkun, Van Mehmet Utku, Karaman Âdem Kocatürk, Amasya Hicabı Bağçuvan, İstanbul Abdullah Düzgün, Ankara Enes Şişman, Orhan Yeğin, Düzce Numan Çubuk, ayrıca Hasan Barazi, Fatih Aslan, Mehmet Turan, muharrem kurt, Efkan Günaydınoğlu gibi ağır isimler var ki listeler baya sağlam gibi gidiyor”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık