Ana Sayfa Ekonomi Yozgat’a çorbayı sevdirmek için her şeyi yapıyor

Yozgat’a çorbayı sevdirmek için her şeyi yapıyor

Yozgat’ta kış mevsiminin gelmesiyle birlikte çorba satışlarında artış olduğunu dile getiren Çorbacım İşletme Sahibi Hakan Taşkın, Yozgat’ta çorba kültürü oluşturmak istediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2016 Pazar 16:12
Yozgat’a çorbayı sevdirmek için her şeyi yapıyor

 Kışın gelmesiyle birlikte çorba satışlarının arttığını ifade eden Hakan Taşkın, verdikleri hizmet nedeniyle vatandaşların memnun kaldığını dile getirdi. Taşkın ayrıca Yozgat’ın geleneksel lezzetlerinden biri olan arabaşı çorbasını hamuruyla birlikte hafta içerisinde Yozgat halkının hizmetine sunacakları duyurusunu yaptı.

ÇEŞİTLER ARASINDA ARABAŞI DA BULUNUYOR

 Taşkın şöyle devam etti: “Yozgat’ta çorba kültürünü oluşturmak istiyoruz. Birçok ilde bu kültür yıllardır var. Yozgat’ta bunun eksikliğini hissettiğimiz için böyle bir yeri Yozgat halkının hizmetine sunmak istedik. Şu ana kadar vatandaşlarımız verdiğimiz hizmetten memnun. Çorba çeşitlerimizin arasına Yozgat’ın geleneksel lezzetlerinden olan arabaşı çorbasını da ekleyeceğiz. Hafta içerisinde arabaşını hamuruyla birlikte vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca arabaşının çorbasını kaz etiyle yapmayı düşünüyoruz.” 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şefaatli’ye fabrika müjdesi! İmzalar atıldı

Şefaatli’ye fabrika müjdesi! İmzalar atıldı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık