Ana Sayfa Güncel Yozgat'a 'Bekir Bozdağ' Çağrısı

Yozgat'a 'Bekir Bozdağ' Çağrısı

Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, Bekir Bozdağ’ın Başbakanlık için isminin geçmesinin fırsat olduğunu ve bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2016 Pazartesi 14:28
Yozgat'a 'Bekir Bozdağ' Çağrısı

Yozgat’ın 2002 yılından bu yana Ak Parti’ye destek verdiğini ama gelişim konusunda beklentilerine karşılık alamadığına dikkat çeken Açıkgöz, 22 Mayıs’ta yapılacak Ak Parti kongresine Bozdağ’ın aday olarak girmesinin Yozgat’a değer katacağını ifade etti.

Türkiye’nin en güvenli ve huzurlu şehirlerinin başında gelen Yozgat’ın geri kalmışlığı dikkat çekiyor.

TARTIŞMA KÜLTÜRÜMÜZ YOK

Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, Bekir Bozdağ’ın Başbakanlık için isminin geçmesinin fırsat olduğunu ve bunun değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Yozgat’ın 2002 yılından bu yana Ak Parti’ye destek verdiğini aktaran Açıkgöz, 22 Mayıs’ta yapılacak Ak Parti kongresine Bozdağ’ın aday olarak girmesinin Yozgat’a değer katacağını ifade etti.

Açıkgöz, Yozgat’ta en büyük eksikliğin başında tartışma kültürünün oluşmaması olduğuna dikkat çekti. Herkesin Yozgat’ın menfaatleri doğrultusunda eteğindeki taşları dökmesi gerektiğini dile getiren Açıkgöz,  “Sivil toplum örgütleri bir araya gelebilirse, sivil toplum örgütlerinin liderleriyle bir oluşum ortaya koyabilirsek Yozgat için yeni bir adım atmış oluruz. Yozgat’ın çıkarlarını ve hedefini masaya koyabilir, tartışmayı başarabilirsek sorunların çözümüne adım atmış oluruz” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ KAÇIYOR

Yozgat’ı bekleyen en büyük sorunlar arasında genç nüfus geldiğini vurgulayan Açıkgöz, “Çocuklarımızın bu şehirden gitmesini istemiyoruz. Bu gün 30 olan yaş ortalaması 2023 yılında 40’a çıkacak. Bu durum endişe vericidir. Yozgat artık emekliler şehir olmaktan çıkarılmalıdır. Sanayi şehrine dönüştürülmesi için çalışmalar yapılmalıdır. Ekonomiye yön verenlerin bir araya gelerek ekonomik dinamiklerin gelişimi, ilçeler arası birliktelik ile ekonomik anlamda ortak vizyonlar oluşturulması, ticari sorunlar ile ivedilikle yapılması gerekenler, sosyo ekonomik ortak talepler ve beklentileri masaya yatırılmalıdır’ diye konuştu.

YOZGAT EN AZ GELİŞMİŞ 10 İL ARASINDA BULUNUYOR

Ziraat Odası Başkanı Açıkgöz, Yozgat’ın en az gelişmiş iller arasında bulunduğunun altını çizdi. Yozgat’ın yatırım yapılacak illerin arasına girmesi için teşviklerin gözden geçirilmesine değinen Açıkgöz, Yozgat’ın mutlak surette 6. Bölgenin içerisinde yer alması gerektiğini bildirdi. Göçün Yozgat’ı etkilediğini ifade eden Açıkgöz, tersine göçe yönelik projelerin hazırlanması gerektiğini aktardı.

BİRLİKTELİK ŞART

Ekonomik ve sosyal anlamda büyüyen kentlerin birliktelik ruhu içinde çalıştığına vurgu yapan Açıkgöz, , “Yozgat’ta aynı çatı altında bir araya gelemiyoruz. Oysa kurumların hepsi, kentteki yaşam kalitesini ve ekonomiyi geliştirmek için kurulmuş durumda. Aynı masanın etrafında buluşmalı ve kenetlenmeliyiz. Daha önce bu konuyla ilgili bazı çalışmalar yapıldı, fakat hiçbiri başarılı olamadı. Çünkü bir araya gelmeler, kuru kalabalıktan öteye gidemedi. Bu anlayış kırılmalıdır” dedi.

Kurumların bir araya gelmesinin kente sorunların çözümü için bir adım alacağını belirten Açıkgöz, “Birlikte olduğumuz müddetçe kentin sorunlarını daha kolay çözeriz. Birlik olamadığımız için bazı sorunları aşmakta zorlanıyoruz. Eğer tek yumruk olursak, sorunları çözer, gelişime yönelik adımlar atarız. Kentin bulunduğu konum ve içinde barındırdığı dinamikler gelişim ve kalkınmaya açık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
  • yorum2016-05-17 08:19:52bozokbeyi_66

    baslıga baktıgımda aklıma ne geldı dersınız. cumhurbaskanlıgı secımınde YOZGATLI EKMELEDDIN IHSANOGLU yu secmeyen yozgat halkı geldı. sımdı ne olduda yozgatlı bırını secme askı dogdu ? ya bu kadar kansızlık bu kadar cahıllık bu kadar doneklık olmaz ya. ama yozgatlı bunları hakedıyor. bu yuzdende durumu ortada. soyleyecek soz kalmadı ınsanlar hakkettgı gıbı yasarlar.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık