Ana Sayfa Yozgat Yozgat'tan Tanıtım Atağı

Yozgat'tan Tanıtım Atağı

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç ve yönetim kurulu üyeleri Vali Abdulkadir Yazıcı’yı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:29
Yozgat'tan Tanıtım Atağı

 Yazıcı, Kerkenez harabeleri, Sarıkaya Roma Hamamı, Kazankaya Kanyonu, Büyüknefes Köyü’ndeki tarihi antik kentimiz gibi birçok tarihi ve doğal zenginliğimiz var. Yozgat’ımızın tanıtımında tur operatörlerinin desteğine ihtiyaç var” dedi.

Vali Yardımcısı Can Aksoy’un da hazır bulunduğu ziyarette, Yozgat’ın turizm potansiyelinin artırılması konusu görüşüldü.

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ile iş birliği yaparak bu birliğe bağlı tur operatörleri aracılığıyla Yozgat’ı tanıtmak istediklerini söyledi.

Vali Abdulkadir Yazıcı ise Yozgat’ın ilçeleri ile birlikte tarihi, doğal ve kültürel pek çok zenginliği bünyesinde barındırdığını kaydetti.

MAKSAT DAHA FAZLA TURİST ÇEKMEK

İleride yapılması planlanan tur organizasyonlarına Yozgat’ı da dâhil etmek, yurt içi turlarda mümkün olduğu kadar çok turisti Yozgat’a çekmek istediklerini belirten Yazıcı, “Kentimizde Kerkenez harabeleri, Sarıkaya Roma Hamamı, Kazankaya Kanyonu, Büyüknefes Köyü’ndeki tarihi antik kentimiz gibi birçok tarihi ve doğal zenginliğimiz var. Her ilçemizdeki jeortermal kaynağımız da farklı bir zenginliğimiz.  Kentimizin tanıtımının çok önemli olduğunu düşünüyorum. İlimize gelecek tur operatörlerine her türlü kolaylık tanınacaktır. Önümüzdeki aylarda yapılacak bu tanıtım faaliyetinin diğer tur operatörlerinin de dikkatini Yozgat’a çekeceğimizi düşünüyorum” dedi.

Vali Yazıcı, düşüncelerinden dolayı Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkan ve üyelerine teşekkür etti.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık