Ana Sayfa Ekonomi Yozgat'tan Dünya'ya Satıyorlar

Yozgat'tan Dünya'ya Satıyorlar

Boğazlıyan’da bakırdan dekoratif ev ürünleri ve metal gözlük çerçevesi üretimi yapan Artisan Metal Şirketi, 5 yıldır Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya'ya ihracat gerçekleştiriyor.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:08
Yozgat'tan Dünya'ya Satıyorlar
Boğazlıyan’da bakırdan dekoratif ev ürünleri ve metal gözlük çerçevesi üretimi yapan Artisan Metal Şirketi, 5 yıldır Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya'ya ihracat gerçekleştiriyor. Şirketin hedefi, dünya pazarında önemli bir yer edinmek. Geçtiğimiz yıl 1 milyon Dolara yakın ihracat gerçekleştiren şirket, bu yıl üç aylık dönemde bu rakamı ikiye katlamasını bildi.

2013 yılında Yozgat'tan 13 milyon 963 bin dolar ihracat yapan 22 firma arasında en fazla ihracatı olan Atisan Metal Şirketi, bu yılın ilk 3 aylık döneminde 1 milyon 795 bin dolar ihracat gerçekleştiren 17 firma arasında da başı çekiyor. Boğazlıyan’daki tesislerde 5 yıldır bakırdan dekoratif ev ürünleri ve metal gözlük çerçevesi üretimi yaptıklarını belirten Şirket Müdürü Abbas Budak, Yozgat'tan gerçekleştirilen ihracatın yüzde 60'ına yakınının kendileri tarafından yapıldığını kaydetti. Toplamda 120 civarında işçinin çalıştığı işletmede üretimini yaptıkları ürünlerin Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya gibi tüketici ülkelerde  beklentileri doruğa çıkardığını, müşteri memnuniyeti için sınırların zorlandığı gelişmiş ülkelere sürekli ihracatta bulunduklarını öne süren Budak, amaçlarının dünya pazarında önemli bir yer edinmek olduğunu vurguladı.

Atisan Metal Şirket Müdürü Budak şöyle devam etti:

"Bu doğrultuda son teknolojileri kullanarak üretim yapıyoruz. Entegre seri imalat yaparak, taleplerin uygun fiyatlarla en kısa süre içerisinde yerine getirmekteyiz. Ham madde ve ana girdiler işletmemize alındıktan sonra dışarıya bağımlı kalmaksızın, ürün tasarımı dahil bütün işlemler kendi tesislerimizde yapılmakta ve her aşamada yoğun kalite kontrolü uygulanmaktadır. Temel olarak 15 ayrı parçanın birleşimi ile çerçeveler elde ediyoruz. Gözlükte kullanılan ürünlerin hammaddesi sektöre yönelik yapılmış özel alışımlardan oluşuyor.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık