Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta Zabıtalar Günü Böyle Kutlandı

Yozgat'ta Zabıtalar Günü Böyle Kutlandı

Kurum çalışanları Atatürk Anıtı’na çelenk koyup Şehitliği ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2014 Pazar 18:14
Yozgat'ta Zabıtalar Günü Böyle Kutlandı

Belediye Zabıta Müdürü Musa Baran, kökeni Osmanlı İmparatorluğu’na dayanan zabıtaların yaptıkları görevlerin taşıdığı öneme dikkat çekti. Yozgat Belediyesi bünyesinde çalışan zabıtaların görevlerini harfiyyen yerine getirmek için gece gündüz demeden çalıştığını belirten Baran, “Yozgat esnafından esnaflık kriterlerine uyarak halkımıza daha iyi hizmet sunmalarını özellikle istiyoruz” dedi.

Zabıta Haftası, Yozgat Belediyesi Zabıta Ekiplerinin çalışanlarının Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

HAFTA KUTLAMALARI BAŞLADI

Belediye Zabıta Müdürü Musa Baran tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından teşkilat çalışanları hep birlikte saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudular. Cumhuriyet Meydanındaki tören sonrasında Şehitlik ziyareti yapan Zabıta ekipleri şehitlere dua etti.

DUYARLILIK BAŞARIMIZI ARTTIRDI

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran, 1826 yılında kurulan Zabıta Teşkilatının bu yıl 188. kuruluş yıldönümünün kutlandığını belirterek, "Belediye sınırları içerisinde, halkın sağlık ve huzuru ile değişen, gelişen belde halkının istek ve beklentilerini zamanında karşılamak, halkın yasalar çerçevesinde yaşam kalitesini yükseltmesine öncülük etmek için çalışan zabıtamızın 2014 yılında vatandaşlarımızın duyarlılığı ve bilinçli davranışları sayesinde başarısı artmıştır" dedi.

HALKLA İÇİÇEYİZ

Mahallesinde veya şehrin herhangi bir yerinde gördüğü bir olumsuzluğu anında Alo 153 zabıta şikayet hattını arayarak bildiren vatandaşların sayesinde doğabilecek olumsuzlukların önüne geçilerek sıkıntıların giderildiğini ifade eden Baran, "Zabıtalarımız halkla iç içe, yardımsever, müşfik, güleryüzlü, saygılı olmaları ve şikayetlere anında cevap vermeleri halkın sağılını ilgilendiren hususlarda denetimini aralıksız ve tavizsiz yapmaları sayesinde de halkımızın takdir ve güveni kazanılmış bu nedenle de şehrimizde şehirleşme adına yaşam kalitemiz artmış, karmaşık düzensiz bir şehir yaşantısının önüne geçilerek insanlarımızın yaşam standartları yüksek bir şehirde yaşamaları sağlanmıştır. Zabıtamıza vermiş oldukları destekten dolayı tüm halkımıza ve her zaman bizim yanımızda olan bize destek veren Belediye Başkanımız Kazım Arslan’a teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık