Ana Sayfa Güncel Yozgat'ta Yılın Annesi Seçildi

Yozgat'ta Yılın Annesi Seçildi

Türk Ocakları Yozgat Şubesi anneler günü münasebetiyle Grand Ser Otel’de program düzenledi.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2014 Pazartesi 12:43
Yozgat'ta Yılın Annesi Seçildi

Türk Ocakları Yozgat Şubesi anneler günü münasebetiyle Grand Ser Otel’de program düzenledi. Programda Yılın Annesi seçilen Atiye Doğru’ya plaket verildi. Yaptığı konuşmada, Peygamber Efendimizin annesi Hazreti Fatıma ile ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı rahmetle anarak sözlerine başlayan Türk Ocakları Yozgat Şube Başkanı Nefise Yüksel büyük alkış aldı.

Anneler gününü unutmayan Türk Ocakları Yozgat Şubesi hanımlara özel tertip edilen programda hem yılın eşi ve annesini seçti hem de annelere eğlenceli ve doyumsuz bir hafta sonu yaşattı. Grand Ser Otel’de düzenlenen programa çok sayıda bayan katılırken hediye çekilişleri, türküler ve halaylarla anneler kendi günlerinde doyası eğlendi. Toplumları ve milletleri bir araya getirerek onların ahlaki ve güçlü bir bağ ile birbirine kenetlenmesinde en büyük rolü annelerin sergilediğine vurgu yapılan programda anneliğin önemi ve kıymeti belirtildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Türk Ocakları Yozgat Şubesi Hanım İcra Heyeti Başkanı Kübra Kılıç “Türk Ocağı Yozgat Şubesi olarak bu anlamı günde annelerimizi hatırlatan, hatırlayan bir program yapmak istedik ve bu vesileyle sizlerle burada toplanmış bulunmaktayız. Nice kahramanlar, nice büyük hükümdarlar, sanatkârlar dünyaya getiren dünyanın en cefakâr ve fedakâr kadını olan, yavrusunun sırtını sıvazlayarak şahadetlere, cephelere uğurlayan Türk kadınının, Türk annesinin bu anlamlı gününü kutluyorum. Bu programda emeği geçen başta ocak başkanımız Nefise Yüksel olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İZ BIRAKANLAR FATİHA İLE ANILIR

Daha sonra kürsüye gelen Türk Ocakları Yozgat Şube Başkanı Nefise Yüksel, “Sözlerime Peygamber efendimizin annesi Fatıma annemiz ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımı rahmetle anarak başlıyorum. Bu cihana ışık saçan cihanı karanlıktan aydınlığa çıkaran Hz Muhammed’i doğuran anaya ne güzel ne mutlu, Mustafa Kemal’i doğuran anaya ne mutlu. Birileri doğarlar, yaşarlar ve bu dünyadan göçerler göçtükten sonra hayırlı evlatları varsa anılırlar yoksa unutulur ve giderler. Ama bu millette iz bırakanlar her daim Fatiha ile anılırlar” dedi.

Türk milletine medeniyet dersi vermeye kalkan batılı milletlerin pek çoğundan önce Türk kadınının seçme ve seçilme hakkına sahip olduğunu belirten Yüksel, şöyle devam etti:

“Muhterem hanımlar bu cennet vatanı bizlere canları ve kanları pahasına emanet eden tüm şehitlerimizin annelerini rahmetle anıyorum. Bizlere her platformda söz hakkı veren, buralarda konuşma imkânı sağlayan Atatürk’ü doğuran o güzel anayı rahmetle anıyorum. Türk kadınının daha nice vatanını, bayrağını seven analar doğuracağına inanıyor ve gününüzü kutluyorum.”

Konuşmaların ardından öğle yemeği yiyen hanımlar canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlenerek kendi günlerinin tadını çıkardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık