Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta Yeşil Seferberlik!

Yozgat'ta Yeşil Seferberlik!

TOKİ Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi Doktor ve çalışanları yeşil seferberlik başlattı.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2014 Cuma 14:06
Yozgat'ta Yeşil Seferberlik!

TOKİ Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi Doktor ve çalışanları yeşil seferberlik başlattı. sağlık çalışanları bulundukları Sağlık Merkezinin bahçesine 150 fidan dikerek yeşillendirdi.

Yozgat'ta çevreye karşı duyarlılığın attırılması ve daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla bir araya gelen sağlık çalışanları bulundukları Sağlık Merkezinin bahçesine fidan dikerek yeşillendirdi. Sağlık çalışanları 150 fidanı toprakla buluştururken, Yozgat TOKİ Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi çalışanı Sibel Günaydın sağlık ocağı çalışanları olarak yeşil Yozgat'ı daha yeşil yapmak amacıyla bir araya gelerek fidan diktiklerini söyledi. Derya Özcan isimli çalışan ise, "Doğaya katkıda bulunmak, bulunduğumuz sağlık ocağının etrafının ağaçlandırılmasını sağlamak amacıyla fidan dikimini gerçekleştiriyoruz" dedi.

Çevrenin yeşillenmesinin de bir sağlık hizmeti olduğunu belirten TOKİ Sağlık Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Hasan Özkaya da, "çevre sağlığı da insanların sağlığında büyük bir etkiye sahip ne kadar sağlıklı bir çevre olursa toplumda o kadar sağlıklı olur. O yüzden fidanları toprakla buluşturuyoruz. Amacımız çevreye katkıda bulunmak. Bu çerçevede ilk ve sonbahar ağaçlandırma dönemlerinde sağlık merkezi bahçemizde 150 fidanı toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Yukarı Çık