Ana Sayfa Ekonomi Yozgat'ta Yatırımlar Ne Alemde?

Yozgat'ta Yatırımlar Ne Alemde?

Kamu bütçelerinin il bazında belli olmaması Yozgat gibi illeri olumsuz etkiliyor.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 23:38
Yozgat'ta Yatırımlar Ne Alemde?

Genel bütçeden ödeneklerin geç gönderilmesi, özellikle kış aylarının uzun sürdüğü Yozgat gibi illerde yatırımların bir sonraki yıllara sarkmasına zemin hazırlıyor. Önceki yıllarda en geç Haziran ayının ikinci haftasına kadar illere kamudan gönderilecek olan bütçe belirlenirken bu yıl Haziran ayının sonuna gelinmesine rağmen belirsizliğin sürmesi, iş sezonunun Ekim ayının ortalarında biteceği gözününe alındığında projelerin gelecek yıllara sarkacağı iddiasını kuvvetlendirdi.

Kamu bütçesinden illere gönderilecek ödenekler, Haziran ayının sonuna gelinmesine rağmen henüz belli olmadı.

BÜTÇE BELLİ OLMADI

Her ne kadar sektörler bazında bütçeden ayrılan ödenek miktarı belli olsa da bunların illere dağılımının netleşmemesi, paranın gönderilmemesi önceki yıllarda başlayan ve halen devam eden projelerin sarkacağı görüşüne ağırlık kazandırdı. Bu iddiaları en fazla destekleyen konuların başında da Yozgat’ta iş sezonunun kısa sürmesi geliyor. Eylül ayından sonra özelikle inşaat yapılması neredeyse imkansızlaşan Yozgat’ta halen yüzde 20’ler seviyesinde bulunan birçok projenin nasıl bitirileceği ya da istenilen seviyeye geleceği ise merak edilmeye başlandı.

HEP GÖZARDI EDİLDİK

Genel bütçeden yıllardır payına düşeni alamayan, AK Parti iktidarına hep destek olmasına rağmen özellikle ekonomisini destekleyecek yatırımlar gelmeyen Yozgat için bu dönemin de çok iyi geçeceğine yönelik beklentiler azaldı. Yatırımların henüz bütçeler belli olmaması nedeniyle gelecek yıllara sarkacağı hesap edilirse o zaman Yozgat için iş sezonu da büyük ölçüde boş geçecek.

YOLLAR BİTECEK GİBİ DEĞİL

Buna bir de Ramazan ayı rehaveti eklendiği zaman mevcut projelerin de beklenilen seviyeye gelmeyeceği hesap edilirse beklentilerimiz ister istemez bir sonraki yıla sarkacak ki bunların başında Yozgat – Kırıkkale yol ayrımı geliyor. Zaman zaman talihsiz kazaların yaşandığı yollarda çalışmalar devam etse de bunların istenilen düzeyde olmaması ve kış sezonu gelmeden bitirilme ihtimalinin azlığı iktidarın en büyük ayıbı olarak bir sonraki iş sezonuna sarkacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık