Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta Sandıklar Yeniden Kuruldu!

Yozgat'ta Sandıklar Yeniden Kuruldu!

30 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde usulsüzlük olduğu gerekçesiyle seçimi iptal edilen Yozgat'ın Eymir beldesinde vatandaşlar 1 Haziran'da tekrar sandık başına gidecek.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2014 Cuma 16:49
Yozgat'ta Sandıklar Yeniden Kuruldu!
Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Eymir beldesinde seçim heyecanı sürüyor. 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde 2 oy farkla AK Parti seçimi kazanırken, yapılan itirazlar sonucunda, Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimler iptal edilerek 1 Haziran'da yenilenmesi istendi. Belediye Başkan Adayları seçim çalışmaların aralıksız sürdürürken, beldede seçim heyecanı ise artarak sürüyor. MHP'li Belediye Başkan Adayı Recep Katrancı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Çetin Mertoğlu'nun yarıştığı seçimlerde, seçmenler belde için hayırlı olan belediye başkanının seçilmesi temennisinde bulunarak başkan adaylarından beldeye hizmet bekliyor.

MHP Belediye Başkan Adayı Recep Katrancı, Eymir'de seçim heyecanını sürdüğünü belirterek, "Seçimler usulüz oy kullanılması nedeniyle iptal edilmişti. 1 Haziran'da tekrarlanacak. Küçük beldelerde partiden çok şahıs önemlidir. 31 Mayıs'ta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek beldemize gelecek. Biz muhalefet partisi adayı olarak hem hükümetin hem de Ankara Belediye Başkanının bu seçime müdahil olmasını istemiyoruz" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık