Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta Okulların Zilleri Çalışıyor!

Yozgat'ta Okulların Zilleri Çalışıyor!

2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk dersi bugün yapılacak.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 14:34
Yozgat'ta Okulların Zilleri Çalışıyor!
İlköğretim okulları, liseler ve yaygın eğitim kurumlarında yeni eğitim öğretim sezonu için ilk zil bugün çalacak. Eğitim yılı boyunca 95 bin öğrenci ilk dönemi 23 Ocak 2015 Cuma günü sona erecek 26 Ocak-6 Şubat 2015'te yarıyıl tatilini yapacak olan öğrenciler, 12 Haziran'da sona erecek yorucu bir eğitim yılında başarılı olmak için ter dökecekler.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı başlıyor. Üç aylık yaz tatilinin ardından yaklaşık 100 bin’e yakın öğrenci ders başı yapacak.

DERSBAŞI BAŞLIYOR

Yeni eğitim öğretim yılında toplam 100 bin’e yakın öğrenciye, 5 bin’in üzerinde öğretmen ders verecek. Okulların açıldığı gün öğrencilere ders ve çalışma kitapları ücretsiz dağıtılacak. Öğretmenlere de kılavuz kitaplar verilecek. Öğrencilerin ders ve çalışma kitapları poşetler içinde sıraların üzerinde hazır bulundurulacak.

SORUN YOK

Yozgat eğitimi 2014-2015 eğitim öğretim yılına genel olarak sorunsuz bir başlangıç yapacak. Son yapılan atamalarla öğretmen açığı büyük ölçüde giderilen Yozgat’ta okulların tamamına yakınının eksikliklerinin de giderilmesi, daha önce yaşanan sorunların da önüne geçme imkanını eğitimcilere tanıyacak.

TÖREN MÜZEYYEN ÇOK DEĞERLİ

İLKÖĞRETİM OKULUNDA

Eğitimi yıllar yılı büyük sancılar çeken, üniversite imtihanlarında hep son sıralarda kalan Yozgat için yeni eğitim öğretim yılı için start bugün verilecek. Yeniden bir çıkış yapmanın çabası içinde olacak Yozgat’ta 2014-2015 eğitim öğretim yılı açılış programı saat 11.00’de Müzeyyen Çok Değerli İlköğretim okulunda yapılacak. Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve eğitimciler burada yapılacak törene katılarak öğrencilerin mutluluğuna ortak olacak.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık