Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta O Park Kurtarılacak

Yozgat'ta O Park Kurtarılacak

Belediye Başkanı Kazım Arslan, uzun süredir bakımsız ve sahipsiz bir şekilde duran Yaşar Uğur Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2014 Perşembe 10:54
Yozgat'ta O Park Kurtarılacak

Belediye Başkanı Kazım Arslan, uzun süredir bakımsız ve sahipsiz bir şekilde duran Yaşar Uğur Parkı’nda incelemelerde bulundu. Arslan; “Yaşar Uğur Parkı, Yozgat’ımıza yakışmayan görüntüden kısa sürede kurtarılacak” dedi.

Yozgat’ı yaşanabilir bir kente dönüştürme düsturu ile çalışan Belediye Başkanı Kazım Arslan, özellikle halkın ortak kullanım alanlarının sağlıklı, kullanılabilir ve daha yeşil bir görünüme kavuşması için çaba sarfediyor.

Bir yandan Yozgat’a yeni yeşil alanlar ve parklar kazandırmak amacıyla yeni çalışmaların talimatını veren, diğer taraftan da bakımsız, mezbelelik durumdaki park ve bahçelerin de kurtarılması için çalışma yürüten Arslan, Terminal Kavşağı karşısında bulunan Yaşar Uğur Parkı’nda incelemelerde bulundu. Parkın içerisinde yeralan oturma alanlarının kırık, oyun alanlarının kullanılmaz halde olduğunu tespit eden ve park ortasında çöplüğü andıran görüntüyü yerinde gören Arslan; “Yaşar Uğur Parkında incelemede bulunduk. Yozgat'ımıza yakışmayan çirkin görüntünün tez zamanda ortadan kaldırılması için gerekli talimatları verdik. Yaşanabilir daha güzel ve yeşil bir Yozgat hedefimizde böyle manzaralara yer yok. Parklarımızdan başlamak kaydıyla Yozgat’ın her köşesini yaşanabilir bir alan haline dönüştüreceğiz” diye konuştu.

Arslan, Yozgat’ı yaşanabilir kente dönüştürmek için başlattıkları yeni çalışmaları hayata geçirirken, mevcut sorunları da görmezden gelmeden kesin çözümler ürettiklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık