Ana Sayfa Yozgat'ta Kutlu Doğum Coşkusu

Yozgat'ta Kutlu Doğum Coşkusu

Yozgat Müftü Poçanoğlu, 14-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2014 Salı 19:22
Yozgat'ta Kutlu Doğum Coşkusu

Kutlu Doğum Haftası başlıyor. Peygamber Efendimizin yeryüzünü şereflendirişinin yıl dönümünde ‘samimiyet’ temasının ön plana çıkacağını belirten ve 26 Nisan tarihine kadar devam edecek etkinliklere tüm Yozgatlıları davet eden İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, ““Peygamber Efendimizi salat ile anacağımız önemli bir haftayı idrak edeceğiz. Bu sene Kutlu Doğum Haftası’nın ana teması da ‘samimiyet’. Din samimiyettir” dedi.

Müftü Poçanoğlu, 14-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri hakkında bilgi verdi. Bu yıl ki Kutlu Doğum temasının ‘Samimiyet’ olduğunu belirten Poçanoğlu, şöyle devam etti:

 “Dinin samimiyet olduğunu gösteren ayeti kerimeler hadisler vardır ama bu haftanın ana temasının, dayanağı şu hadisi şeriftir; Peygamber Efendimiz üç defa ‘Din nasihattir, din samimi olmaktır’ diyor. Etrafındakiler Peygamber Efendimize ‘Kime karşı samimi olmaktır’ diye soruyorlar. Resulullah Efendimiz de şöyle diyor; ‘Allah’a karşı samimi olmaktır, Allah’ın kitabına karşı samimi olmaktır, Allah’ın Resulü’ne samimi olmaktır ve Müslüman’ların önderlerine, yöneticilerine karşı samimi olmaktır, bütün Müslüman’lara karşı samimi olmaktır.”

Türkiye genelinde ve Yozgat’ta Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla önemli etkinliklerin olacağını ifade eden Poçanoğlu, Peygamber Efendimizi salat ve selam ile anılacağı programlara tüm Yozgatlıları davet etti. Poçanoğlu, etkinlik programı hakkında şu bilgileri verdi:

CADDE VE SOKAKLAR GÜL KOKACAK

“Cadde ve sokaklarda gül dağıtımı olacaktır. İndirimli kitap sergilerimiz açılacaktır, kan bağışı kampanyamız olacaktır. İhtiyaç sahiplerine yardım paketleri dağılacak. İlk programımız 15 Nisan saat 14.00’de Yimpaş Alışveriş Merkezi’nde Bursa İl Müftümüz Mehmet Emin Ay hocamız konferans verecektir. Bursa İl Müftümüz Mehmet Emin Ay bir konferans verecek bunun dışında ertesi gün Erdoğan Akdağ Kongre Merkezi’nde Aşk Vakfı Başkanı Dr. Şakir Ergin’in konferansı olacak. Bozok Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz programda Şeyzade Ahmet Efendi’nin Peygamber Sevgisi konuşulacak.

17 Nisan’da ise bayanlara özel Yimpaş’ta bilgi yarışmamız, 18 Nisan’da Erdoğan Akdağ Camimizin açılışı ertesi gün kutlu doğum aşımız ve yine konferanslarımız yer alacak. Son gün ise kuran ziyafetimiz ve ilahi konserimiz olacak yani bu yıl peygamber sevgisinin dolu dolu yaşanacağı, anlatılacağı ve öğretileceği konferans etkinlikleri ve diğer etkinliklerimizle inşallah sevgililer sevgilisinin doğumunu ümmetine faydalı bir şekilde kutlamış olacağız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık