Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta Köy Yollarına Süper Bütçe!

Yozgat'ta Köy Yollarına Süper Bütçe!

Vali Yazıcı, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:34
Yozgat'ta Köy Yollarına Süper Bütçe!
Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Özel İdaresi tarafından KÖYDES projesi kapsamında il genelinde çalışmaların devam ettiğini belirterek, köy yolu çalışmaları için 12 milyon lira bütçe ayırdıklarını söyledi. Köylerde yaşam standartlarının yükselmesi ile göçün önüne geçilmesinin hedeflendiğini belirten Vali Yazıcı, Halhacılı köyünde kanalizasyon çalışmaları yapan ekibin kullandığı paletli kepçeye binerek ekibe moral verdi.

Vali Abdulkadir Yazıcı, beraberinde İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık ile birlikte devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

AMAÇ KÖYLERİN YAŞAM

STANDARDINI YÜKSELTMEK

Vali Yazıcı, burada yaptığı açıklamada, köylerle ilgili sadece yol çalışmaları yapılmadığını belirterek, içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

2014 yılı yatırım programı kapsamında 29 köyde 2 milyon 689 bin lira tutarındaki kanalizasyon çalışmalarını davam ettiğini belirten Yazıcı, "İçme suyunda ise 25 köyümüze Özel İdare yatırım bütçesinden 674 bin lira ayırdık. İnşallah bu çalışmalarımız tamamlandığında köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız da şehirde yaşayan vatandaşlarımızla aynı hizmetleri alacak ve yaşam standartları yükselmiş olacak" dedi.

YOLLARA KALİTE GELECEK

Yazıcı, köylerde yaşam standardının yükseldiğini ifade ederek, "Köylerimizdeki yol çalışmalarımız da hızlı bir şekilde devam ediyor. 2014 yılı programında Özel İdare yatırım bütçesinden 4 milyon 869 bin Lira ve KÖYDES programından da 7 milyon 314 bin Lira olmak üzere toplam 12 milyon 183 bin lira köy yollarımız için bütçe ayırdık. Bu bütçe karşılığında 95 kilometre birinci kat ve 302 kilometre ikinci kat olmak üzere 397 kilometre yol çalışmamız olacak" diye konuştu.

Akdağmadeni ilçesindeki incelemelerinin ardından Çayıralan ilçesini ziyaret eden Vali Yazıcı, ilçeye bağlı Menteşe ve Alidemirci köylerinde devam eden yol sıkıştırma ve asfaltlama çalışmalarında incelemelerde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık