Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta Korkunç Zarar!

Yozgat'ta Korkunç Zarar!

Yozgat'ta akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur ve dolu ekili alanlara zarar verdi. Merkez’e bağlı Osmanpaşa, Sarınınören, Bayatören ve Battal Köylerine düşen dolu, hububat başta olmak üzere nohut, mercimek, ayçiçeği, pancar ve sebze bahçeleri büyük zarar gördü.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:13
Yozgat'ta Korkunç Zarar!

Osmanpaşa Köyünde şiddetli yağmurun ardından oluşan sel sebze bahçelerini ve hububat alanlarını sular altında bıraktı. Yaklaşık on dekar sebze bahçesi sel suları altında kalan Hidayet Yılmaz isimli çiftçi, çok şiddetli yağmur yağdığını belirterek, "Bahçemizin önünden Atatürk yolu geçiyor, Karayolları yolun menfezini kapatınca sel suları burada bir göl oluşturdu. Şimdi bizim zararımızı kim ödeyecek. Eğer buradaki menfez kapanmasaydı, su gider ve bu kadar zararımız olmazdı" dedi.

Sarınınören Köyü ve çevre köylerinde de etkili olan dolu, ekili alanlara yüzde yüz oranında zarar verdi. Yağmurla birlikte dolu yağdığını anlatan Köy Muhtarı Keşmen Ersoy, "Bizim köyümüzde 4 bin dekarın üzerinde çevre köylerle birlikte yaklaşık 30 bin dekar alanı dolu vurdu. Özellikle buğday ve arpa biçilemez duruma geldi. Devletimizden yardım bekliyoruz" diye konuştu.

Çiftçilerin ekinden fazla bir şey kazanamadığını hatırlatan Ersoy Ersoy isimli çiftçi de, şunları söyledi: "Bu yıl bir de dolu düştü, hiçbir şey elimize geçmeyecek. Ekinlere biçerdöver girmez. Devletimizden yardım bekliyoruz."

Öte yandan, yağmur Yozgat merkezde de yolları Göle çevirdi. Sürücüler yollarda oluşan su birikintilerinde ilerlemekte zorlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık