Ana Sayfa Siyaset Yozgat'ta Komisyon Üyeleri Belli Oldu

Yozgat'ta Komisyon Üyeleri Belli Oldu

Hacı Halil Şahbaz başkanlığında Nisan ayı ikinci bileşim toplantısını gerçekleştiren İl Genel Meclisi, İl Genel Meclis Üyeleri arasından 3 İl Encümen Üyesi belirledi.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2014 Cumartesi 12:13
Yozgat'ta Komisyon Üyeleri Belli Oldu
Hacı Halil Şahbaz başkanlığında Nisan ayı ikinci bileşim toplantısını gerçekleştiren İl Genel Meclisi, İl Genel Meclis Üyeleri arasından 3 İl Encümen Üyesi belirledi. Yapılan gizli oylama sonrasında AKP Grubu’ndan Kudret Alpkoçak (Merkez), Dursun Tuncer (Sarıkaya) ve Muttalip Aktaş (Çekerek) İl Genel Meclisi Üyesi sıfatı kazandı. Plan ve Bütçe,  İmar ve Bayındırlık, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler, Çevre ve Sağlık, Gençlik ve Turizm, İl Özel İdaresi Altyapı ve Sanat Yapıları, Jeotermal ve Su Kaynakları, Tarım Orman ve Hayvancılık ile Aile ve Sosyal Politikalar Komisyonlarında görev yapacak üyeler de belirlendi.

İl Genel Meclisi, Nisan ayı ikinci bileşim toplantısında 5 madde görüşerek karara bağladı.

Hacı Halil Şahbaz başkanlığında yapılan toplantının ilk gündem maddesinde İl Genel Meclis Üyeleri arasından 3 İl Encümen Üyesi belirlendi. Yapılan gizli oylama sonrasında Kudret Alpkoçak, Dursun Tuncer ve Muttalip Aktaş İl Genel Meclisi Üyesi oldu.

İkinci gündem maddesinde ise komisyonlar ve komisyonlarda görev alacak üye sayıları belirlendi. Yapılan görüşmeler sonrasında Plan ve Bütçe ile Bayındırlık komisyonu’nun 7’şer kişi diğer komisyonların ise 5’er kişiden oluşması oy birliği ile karar altına alındı.

CHP’Lİ İKİ ÜYE LİSTE DIŞI KALDI

Gündemin üçüncü maddesi olarak komisyon üyelerinin belirlenmesine geçildi. Buna göre, Plan ve Bütçe Komisyonu’na AKP Grubu’ndan Ali Açıkgöz, Cevdet Aslan, Bayram Eroğlu, Necip Yılmaz, Masut Kılıç, Cemalettin Sarıaslan ve MHP Grubu’ndan Ümit Şahbaz.. İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na; AKP Grubu’ndan İsmet Tayfun Demirel, Bülent Akpınar, Ahmet Avşar, Murat yıkılmaz, Halil İbrahim Coşkun, Ali Güran ve MHP Grubu’ndan Nuri Kahraman.. Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’na; AKP Grubu’ndan Adem Darımla, Emin Ünlü, Ahmet Avşar, Çetin Selvi ve MHP Grubu’ndan Alper Terzi.. Çevre ve Sağlık Komisyonu’na; AKP Grubu’ndan Ali Ünlü, Mustafa Erdoğan, Mustafa Şanlı, Mustafa Duran ve MHP Grubu’ndan Ali Çalışkan.. Gençlikspor ve Turizm Komisyonu’na; AKP Grubu’ndan İsmet Tayfun Demirel, Osman Biçer, Salih Deniz, Cevdet Aslan ve MHP Grubu’ndan Abdullah Yalçınkaya.. İl Özel İdaresi Altyapı ve Sanat Yapıları Komisyonu’na; AKP Grubu’ndan Dursun Tuncer, Mesut Kılıç, Mustafa Tekçam, Çetin Selvi ve MHP Grubu’ndan Abdullah Güngör.. Jeotermal ve Su Kaynakları Komisyonu’na: AKP Grubu’ndan Bayram Eroğlu, Mustafa Tekçam, Osman biçer, Adem Tekin ve MHP Grubu’ndan Duran Yıldız.. Tarım Orman ve Hayvancılık Komisyonu’na; AKP Grubu’ndan Ahmet Köroğlu, Adem Tekin, Muttalip Aktaş, Ali Açıkgöz ve MHP Grubu’ndan Duran Yıldız.. Aile ve Sosyal Politikalar Komisyonu’na; AKP Grubu’ndan Ali Güran, Emin Ünlü, Dursun Tuncer, Abdulbaki Karataş ve MHP Grubu’ndan Ümit Şahbaz oy birliği ile seçildi.

Diğer bir gündem maddesinde ise, Vilayetler Hizmet Birliği’ne İl’i temsilen bir asil bir yedek üye seçimine geçildi. Yapılan seçimde, asil üyeliğe Hacı Halil Şahbaz yedek üyeliğe ise Çetin Selvi getirildi.

Son gündem maddesinde ise İller Bankası Genel Kurul toplantılarında Yozgat’ı temsil etmek üzere asil üyeliğe Ahmet Köroğlu, yedek üyeliğe ise Ali Açıkgöz seçildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık