Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta İlkokul Öğrencilerine Özel Eğitim

Yozgat'ta İlkokul Öğrencilerine Özel Eğitim

Yozgat'ta ilkokul öğrencileri trafik derslerinde Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda giderek, trafik kurallarını uygulamalı olarak öğreniyor.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2014 Cuma 17:15
Yozgat'ta İlkokul Öğrencilerine Özel Eğitim

Yozgat'ta geçen yıl hizmete açılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı öğrencilerin yoğun ilgisini çekiyor. Trafik dersini Trafik Eğitim Parkında geçiren ilkokul ikinci sınıf öğrencileri trafik polisleri gözetiminde, akülü arabaları kullanarak, hem eğleniyor hem de trafik kurallarını uygulamalı olarak öğreniyor. Trafik derslerinde Yozgat Çocuk Trafik Eğitim Parkına geldiklerini belirten Fatma Temel Turhan İlkokulu 2’nci Sınıf Öğretmeni Ahmet Beğen, "öğrencilerimiz burada trafik polisleri gözetiminde akülü araçları kullanarak trafik kurallarını öğreniyor. Bugünün küçükleri yarının büyükleri olacak çocuklarımız trafik kurallarını çok iyi bir şekilde öğrendiklerinde, yarın büyüdüklerinde bu kurallara daha iyi uyacaklardır. Burada bize yardımcı olarak trafik kurallarını uygulamalı olarak çocuklarımıza öğreten emniyet mensuplarına ve diğer görevlilere teşekkür ediyorum" dedi.

Trafik Eğitim Parkında çok eğlendiklerini kaydeden Berat Efe isimli öğrenci ise, "burada akülü araba kullandık. Kullanırken, kırmızı ışıkta durduk, yeşil yanınca geçtik. Hem eğlendik hem de trafik kurallarını öğrendik" diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık