Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta Hami-Yet'in Karne Sevinci

Yozgat'ta Hami-Yet'in Karne Sevinci

Yozgat'ta karnelerini alan Hami-Yet çocukları, sevinçlerini Vali Abdulkadir Yazıcı ile paylaştı.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2014 Pazar 11:45
Yozgat'ta Hami-Yet'in Karne Sevinci


Valilik toplantı salonunda öğrencilerle bir araya gelen Yozgat Valisi Yazıcı, başarılarından dolayı öğrencileri tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi. Vali Yazıcı, bütün öğrencileri tebrik ederek, “Hepiniz güzel notlar almışsınız. Hami-Yet çocuklarımıza takdir ve teşekkür belgesi almak yakışıyor. İnşallah başarı çıtamızı daha da yükselteceğiz. Gelecek yıl da böyle başarılar bekliyorum. Hami-Yet çocukları olarak sınıfınızın en çalışkanı, en ahlaklısı ve örnek çocuğu olmalısınız. Hepimiz, sınıfının birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olacaksınız” dedi.

Öğrencilik yıllarında azimli ve gayretli olmanın önemli olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Parmakla gösterilen bir öğrenci olmak lazım. Azimli olmak lazım. Başarı için ısrarcı olmak lazım. Önemli yerlere gelebilmek için çok çalışmamız gerekiyor. Gayret ve azim beraberinde de başarıyı getiriyor” ifadelerini kullandı.

İstanbul Hami-Yet çocuklarının şimdi önemli üniversitelerde eğitim gördüğünü anımsatan Vali Yazıcı, "İnşallah ilerleyen yıllarda sizleri de güzel üniversitelerde göreceğiz. Sonra örnek birer fert olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasındaki yerinizi alacaksınız. Bizlerin de mutluluğu bu olacak. Bütün çabamız bunun içindir” şeklinde konuştu.

Takdir alan Hami-Yet çocuklarına madalyalarını takıp hediyelerini takdim eden Vali Yazıcı'ya Hami-Yet çocukları da bir sürpriz yaparak Yazıcı'nın Babalar Günü'nü kutladı. Hami-Yet çocukları Yazıcı'ya çiçek takdim ettikten sonra birlikte pasta kesti. Yazıcı, pasta ikramının ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık