Ana Sayfa Siyaset Yozgat'ta Fişleme İddiaları Doğru Mu?

Yozgat'ta Fişleme İddiaları Doğru Mu?

MHP Yozgat İl Başkanı Cevdet Kaya, ulusal basında yeralan ‘Yozgat’ta fişleme tamamlandı’ başlıklı haberden de anlaşıldığı üzere iktidarının fişlemelerle vatandaşları ayrıştırdığını söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2014 Perşembe 17:37
Yozgat'ta Fişleme İddiaları Doğru Mu?


MHP İl Başkanı Cevdet Kaya, yaptığı açıklama ile AK Parti hükümetini yaptığı usülsüz uygulamalarından dolayı sert bir şekilde eleştirdi. Kaya, ulusal basında yer alan, "İktidar, paralel yapı ile mücadele bahanesiyle Yozgat’ta CHP’li ve MHP’li fırıncıları bile fişledi. 210 esnafın adı ve aile bireylerinin görüşü tek tek Ankara’ya bildirildi" haberi eğer doğru ise bunların yaptıkları, ülkemiz açısından geleceğimiz açısından ülkemizin bölünme sürecine teşvik açısından çok sakıncalıdır." şeklinde konuştu.

Başkan Kaya, “Taraf gazetesinde çıkan haberde esnafın Kozmik Çalışma Gurubu tarafından fişlendiği, illere talimat verildiği konusunda bir haber çıktı eğer bu doğru ise ülkemiz açısından, Yozgat açısından ve siyaset açısından olmaması gereken sakıncalı bir durum. AKP ayrışma sürecini iyice baltalamakta ve bu yaptıkları hareketle ülkeyi ayrışmaya doğru götürmektedir. Bu bize göre çok yanlış. Her kişi kendi siyasi fikirlerini, kendi görüşü vardır. Esnafı da, işçisi de, memuru da herkesin bir görüşü vardır, illaki AKP’ye mensup olacak diye, bir kaide yoktur. Bunların yaptıkları ülkemiz açısından geleceğimiz açısından ülkemizin bölünme sürecine teşvik açısından çok sakıncalıdır.” dedi.

"AKP ZİHNİYETİ ÜLKEYİ GÜNEYDOĞUDA BÖLÜNME KONUMUNA GETİRDİ"

AK Parti iktidarının ülkeyi güneydoğuda bölünme konumuna getirdiğini söyleyen Kaya, "Doğuda ülkeyi bölünme konumuna getiren AKP zihniyeti şimdi de fişlemelerle vatandaşı ayrıştırarak ayrıştırmaya yol açmakta biz bunu kesinlikle kabul etmiyoruz ve bu yapılan uygulamayı da şiddetle kınıyoruz. Bu ülke 28 Şubat sürecinde dahi böyle bir durumla karşılaşmadı ama AKP iktidarı döneminde, ülkemiz her türlü olayı görmekte. Taraf gazetesinde yer alan haber doğru ise AKP iktidarı çok yanlış yolda ve bundan biran önce vazgeçmelidir, bu yanlışı düzeltmelidir. Her kesin siyasi görüşü fikri olabilir. Bizim ülkemiz özgür bir ülkedir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak hiç bir zaman ayrışmadan yana olmadık. Ülkemizin değerlerini korumak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz." şeklinde konuştu.

SÖZ KONUSU HABER

Dün Taraf Gazetesinde yer alan ve  “Yozgat’ta fişleme tamam” başlığı ile verilen haberde;
“İktidar, paralel yapı ile mücadele bahanesiyle Yozgat’ta CHP’li ve MHP’li fırıncıları bile fişledi. 210 esnafın adı ve aile bireylerinin görüşü tek tek Ankara’ya bildirildi.

İLLERE TALİMAT VERİLDİ

17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının ardından başlatılan paralel yapı ile mücadele kapsamında yapılan “örtülü” fişleme çalışmaları, esnaflara kadar indi.

Bu çerçevede, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Kozmik Çalışma Grubu (KÇG), il bazında muhalif işletmelerle ilgili çalışma yapılması için il yönetimlerine talimat verdi. Talimat doğrultusunda, tüm illerde bulunan cemaate yakın şirketlerin yanısıra CHP ve MHP’ye destek veren işletmeler de tespit edilmeye başlandı.

İLK TAMAMLAYAN İL YOZGAT OLDU

Muhalif işletmeler için il bazında yapılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ancak, 81 il içinde fişlemeyi tamamlayan iller de oldu. Bu illerin başında ise Yozgat geliyor. İşletme sayısı düşük olan Yozgat ilinde, tam 210 işletmenin muhalif olduğu saptandı. Söz konusu işletmelerin bir kısmı cemaate destek verdiği için bir kısmı da muhalefet partilerine destek olduğu için listeye girdi. Yozgat ilinin listesi, telefon numaraları, adresleri ve sicil numaraları ile birlikte Ankara’ya bildirildi.

UNCULAR BİLE LİSTEYE GİRDİ

Taraf’ın ulaştığı Yozgat fişleme listesinde her alanda faaliyet gösteren şirketlerin olması dikkat çekti.
Listenin daha çok orta ölçekli işletme veya esnaflardan oluştuğu görüldü. Listede, gıda ürünleri satan işletmelerin yanısıra inşaat, finans alanında faaliyet gösteren firmaların da isimlerinin olduğu belirlendi. Listenin büyük kısmında ise un ve unlu mamuller alanında faaliyet gösteren işletmeler yer aldı” ifadelerine yer verilmişti. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık