Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta Esnafın Son Umudu

Yozgat'ta Esnafın Son Umudu

Okulların açılması sıkıntı çeken kırtasiyeci ve mağazalara yaradı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 14:32
Yozgat'ta Esnafın Son Umudu

Eğitim yılının bayram sonrasına gelmesi nedeniyle beklenilen satışları yapamayan esnaf son gün dopingi ile rahatladı. Mağazalarda, satış merkezlerinde büyük bir canlılığın yaşanması maddi sıkıntı yaşayan esnafın gün boyunca yaşadığı alışveriş trafiğinin hafta boyunca sürmesi bekleniyor.

2014-2015 eğitim öğretim yılı beraberinde bolluğu ve bereketi de getirdi.

PİYASALARA SON

GÜN DOPİNGİ

Ramazan Bayramı alışverişiyle büyük sıkıntıya giren ve okul ihtiyaçlarını Bayram sonrasına bırakanlar dün kırtasiyelere ve alışveriş mağazalarına akın ettiler. Çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için son güne kadar bekleyen aileler, mağazalara ve seyyar satıcıların yüzünü güldürdü. Hemen hemen her bütçe için uygun önlük, çanta, kitap ve kırtasiye malzemelerini bulmanın mümkün olması, aileleri de hayli rahatlattı. Kimisi peşin parayla, kimileri ise taksitle okul alışverişini yaparken, bu yoğunluktan esnafın büyük bir kesimi de payına düşeni aldı.

HAFTA BOYU SÜRECEK

Dükkanlarının ve tezgahlarının büyük bir bölümünü öğrenciye ayıran mağazalarda yaşanan canlılık, şehirin de farklı bir gün yaşamasına neden oldu. Caddelerde cıvıl cıvıl görüntelerin sıkça göze çarptığı Yozgat’ın, uzun bir aradan sonra yaşadığı hareketli günlerin hafta boyu sürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık