Ana Sayfa Güncel Yozgat'ta Esnafa Kutlu Ziyaret

Yozgat'ta Esnafa Kutlu Ziyaret

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti İl, İlçe ve Kadın Kolları üyeleri ile birlikte Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle esnafa gül dağıttı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2014 Pazartesi 17:30
Yozgat'ta Esnafa Kutlu Ziyaret

Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti İl, İlçe ve Kadın Kolları üyeleri ile birlikte Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle esnafa gül dağıttı. Esnafın sözkonusu girişimden son derece mutlu olduğu gözlendi.

İnsanlık tarihinin en önemli hadisesini Hz. Muhammed’in dünyaya teşrif etmesi olarak tanımlayan Belediye Başkanı Kazım Arslan, şunları söyledi:

“O’nun dünyaya gelişi ile insanlık zulmün karşısında adaleti, cehaletin karşısında bilgiyi, vahşetin karşısında merhameti, düşmanlığın karşısında kardeşliği görmüştür. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, asırlar boyu insanlığa yol gösterici olmuştur. O’nun yeryüzünü şereflendirmesi ile insanlığın dünü, bugünü ve geleceği aydınlanmıştır. Karanlıklar içerisinde kaybolmuş insanlık onun rehberliğiyle yeniden yolunu bulmuştur. O’nun öğretileri sayesinde insanlık dünyaya sevgi ve şefkat nazarıyla bakmayı öğrenmiştir. İslam âleminin her yıl artan bir heyecanla yaşadığı Kutlu Doğum Haftası; birlik, beraberlik ve kardeşlik kültürünü daha da genişletip derinleştirmektedir.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık