Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta Çocuklara Trafik Bilinci Aşılandı

Yozgat'ta Çocuklara Trafik Bilinci Aşılandı

Toplumda trafik bilincinin oluşturulması, kazaların en aza indirilmesi ve insanların güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürmelerinin amaçlandığı Trafik Haftası kutlamaları yapıldı.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2014 Perşembe 14:07
Yozgat'ta Çocuklara Trafik Bilinci Aşılandı

Toplumda trafik bilincinin oluşturulması, kazaların en aza indirilmesi ve insanların güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürmelerinin amaçlandığı Trafik Haftası kutlamaları yapıldı. Kutlamalar kapsamında, ‘yılın polisi’ Mustafa Kaya, ‘yılın jandarma trafik görevlisi’ Astsubay Üstçavuş Kazım Karabebir Güder ve ‘yılın şoförü’ Süleyman Kılınçaslan’a ödülleri takdim edildi. Program, öğrencilere Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda verilen uygulamalı trafik eğitimi ile son buldu.

Karayolları Trafik Haftası açılış programı Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda ‘start’ aldı. Programı Vali Yardımcısı Kemal Şahin, İl Jandarma Komutanı Recep Yalçınkaya, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Başsavcı Metin Durgun, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, kurum müdürleri, Elazığ eski Milletvekili ve AKP disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Cemil Tunç ve çok sayıda öğrenciler takip etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra Trafik Tescil Denetleme Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Mustafa Taç açılış konuşması yaptı.

Emniyet teşkilatı olarak halkın huzur ve mutluluğunu ve ülke güvenliğini bozan her türlü kişi ve oluşumları tespit edip yakalamak, adli yönden yargıya teslim etmek, idari yönden ise kanunlar çerçevesinde ceza-i işlem uygulamak gibi önemli bir görevleri bulunduğunu belirten Mustafa Taç, “bununla beraber meydana gelebilecek bütün olumsuzlukları henüz gerçekleşmeden önlemek mevcut huzur ve sükuneti muhafaza ederek can ve mal güvenliğini olumsuz etkileyebilecek olayların gerçekleşebilme ihtimallerini ortadan kaldırıp önleyici hizmet yapmak gibi bir görevimiz vardır. Halkımızın eğitim ve bilinçlendirilmesi, toplumsal duyarlılığının arttırılması da bu bağlamda biz emniyet mensupları için çok önemlidir” dedi.

ÇALIŞMA OFİSİ GÜÇLENDİRİLDİ

Yozgat Trafik Şube Müdürlüğü’nün 2014 yılının Trafik Haftası olan Mayıs ayını eğitim ve projelerle halkı bilinçlendirme kampanyalarının miladı kabul ettiğini bildiren Taç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 Bu yeni dönemde ilk iş olarak bünyemizde bulunan eğitim büro amirliği bir komiser yardımcısı ve polis memuru ve çalışma ofisi ile güçlendirerek kolları sıvamış bulunmaktayız.

Konu trafik olunca bizler bu konunun dertlisi olmamız sebebiyle anlatacak çok derdimiz ve söyleyecek çok sözümüz olmasına rağmen özellikle arz etmek istediğim bu büyük trafik sonunu bir trafik polisinin omzuna yüklenecek ve sorumluluğu verilecek bir konu değildir. Taşın altına herkes elini koyarak işin bir uçundan tutmak zorundadır. Üzerimize düşen yönü ile bizler trafik şubesi ve emniyet teşkilatı olarak gayretli, hevesli ve istekliyiz. Mesailerde yapmış olduğumuz ve birlikte çalıştığımız ve çalışacağımız kurum ve kuruluşların yöneticilerinin uygulanacak olduğumuz projelere sahip çıkmalarını Yozgat halkı adına sizlerden talep ediyoruz.”

Konuşma sonrasında program yılın polisi Mustafa Kaya, yılın jandarma trafik görevlisi Astsubay Üstçavuş Kazım Karabebir Güder ve yılın şoförü Süleyman Kılınçaslan’a ödüllerinin takdimi ardından öğrencilere Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda verilen uygulamalı trafik eğitimi ile son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık