Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta Buruk 19 Mayıs

Yozgat'ta Buruk 19 Mayıs

Konuya ilişkin açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası programımızı daha önceden yapmıştık.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2014 Salı 17:03
Yozgat'ta Buruk 19 Mayıs
 13 Mayıs’ta Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasından dolayı Başbakanlık genelgesiyle 19 Mayıs kutlamaları resmi tören hariç iptal edildi. Bizlerde bu doğrultuda Atatürk anıtına çelenk sunun programımızı yaptık. Göksel konseri vardı ve iptal edildi. Bu gün yapılacak olan halk oyunları, müzik şölenleri, gösteriler ve diğer programları erteledik” dedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası programımızı daha önceden yapmıştık. 13 Mayıs’ta Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasından dolayı Başbakanlık genelgesiyle 19 Mayıs kutlamaları resmi tören hariç iptal edildi. Bizlerde bu doğrultuda Atatürk anıtına çelenk sunun programımızı yaptık. Göksel konseri vardı ve iptal edildi. Bu gün yapılacak olan halk oyunları, müzik şölenleri, gösteriler ve diğer programları erteledik” dedi.

ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR

Soma’nın acısını yüreklerinde hissettiklerini belirten Güneşer, “Ateş düştüğü yeri yakıyor ama bu acı hepimizin yüreğini yaktı. Tüm Türkiye de olduğu gibi bizlerde Soma’da ki kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz. Allah bu kazada hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet eylesin, geride kalanlarına sabır versin. İnşallah ülke olarak böyle büyük bir kazayı bir daha yaşamayız. Bu vesile ile ülkemizin, ilimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık