Ana Sayfa Siyaset Yozgat'ta Bir Ak Parti'den Bir MHP'den

Yozgat'ta Bir Ak Parti'den Bir MHP'den

Ali Açıkgöz ve Ümüt Şahbaz birlik üyeliğine seçildi.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2014 Perşembe 12:51
Yozgat'ta Bir Ak Parti'den Bir MHP'den
Yozgat Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2014 yılı dönem başı genel kurul toplantısı Vali Yardımcısı Adnan Daldal öncülüğünde yapıldı. Merkez İlçe İl Genel Meclis üyelerinden AKP’li Ali Açıkgöz ve MHP’li Ümit Şahbaz birlik üyeliğine seçildi. Muhtar kontenjanı ise Karahacılı Köyü Muhtarı Ertuğrul Yıldırım ile Bacılı Köyü Muhtarı Veysel Yorulmaz tarafından dolduruldu.

2014 yılı dönem başı genel kurul toplantısı İl Özel İdare Meclis salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte Vali Yardımcısı Adnan Daldal yönetiminde başladı. Muhtarlar arasından en genç olan iki kişi geçici olarak katip üyeliğine seçildi. Görpeli Köyü Muhtarı Mehmet Tursun ve Evci Köyü Muhtarı Ali Güneş katip üyeliğine getirildi. 2013 Yılı birlik kesin hesabının ve çalışma raporunun görüşülmesi ve oy çokluğuyla kabulünün sağlanmasıyla birlikte 2014 Yılı Birlik Faaliyet programı hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

96 köy muhtarı ve 5 Genel Meclis Üyesinin oy kullandığı Merkez İlçe İl Genel Meclis üyelerinden Encümen Üye ve Merkez İlçe Köy Muhtarlarından Encümen Üyesi seçimine geçildi. Esenli, Osmanpaşa ve Çadırardıç Köyü muhtarları seçimde oy kullanamadı.

MUSTAFA ERDOĞAN SEÇİLEMEDİ

Merkez İlçe İl Genel Meclis üyelerinden Encümen Üyesi seçiminde AKP Yozgat İl Genel Meclis üyelerinden Ali Açıkgöz ve Mustafa Erdoğan ile birlikte MHP Yozgat İl Genel Meclis Üyesi Ümit Şahbaz aday oldu. Muhtar kontenjanı için Yılmaz Deniz, Ertuğrul Yıldırım, Ali Azmaz, Gürsel Dalgıç ve Veysel Yorulmaz olmak üzere 5 köy muhtarı aday oldu. Yaklaşık bir saat süren oy verme işleminin ardından Vali Yardımcısı Adnan Daldal gözetiminde açık sayım işlemine geçildi.

Merkez İlçe İl Genel Meclis üyelerinden 2 birlik üyesinin seçildiği toplantıda 101 kişi oy kullandı bu oylardan 6’sı iptal edildi. AKP’den Yozgat İl Genel Meclis üyesi Ali Açıkgöz 76 oy alırken, Mustafa Erdoğan ise 35 oyda kaldı. MHP Yozgat İl Genel Meclis Üyesi Ümit Şahbaz ise 67 oy alma başarısı gösterdi. Bu sonuçların ardından Ali Açıkgöz ve Ümit Şahbaz birlik üyesi oldu. Muhtar kontenjanı için yapılan seçimde ise Karahacılı Köyü Muhtarı Ertuğrul Yıldırım 40, Bacılı Köyü Muhtarı Veysel Yorulmaz ise 38 oy alarak birlik üyesi seçildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık