Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta "Bayrak" Olayına Tepkiler Çığ Gibi!

Yozgat'ta "Bayrak" Olayına Tepkiler Çığ Gibi!

Yozgat’ta 'Bayrağa Saygı Yürüyüşü' düzenleyen Ülkü Ocakları Başkanlığı, büyük bir Türk Bayrağı dalgalandırarak, yaşanan olayları kınadı.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2014 Çarşamba 11:45
Yozgat'ta
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri alanda bulunan Türk Bayrağı’nın Terör Örgütü PKK sempatizanlarınca indirilmesine Ülkü Ocakları sert tepki gösterdi. Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman, Türk milliyetçileri, yaşanan bu ihanet sürecini en kısa zamanda hesabını sormak üzere tek tek not etmektedir. Bu zillete sessiz kalan herkes, günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir” dedi.

Yozgat’ta 'Bayrağa Saygı Yürüyüşü' düzenleyen Ülkü Ocakları Başkanlığı, büyük bir Türk Bayrağı dalgalandırarak, yaşanan olayları kınadı.

Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman, siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi daha çok şımarttığını anlattı. Bölgede Türk devletinin etkisinin gitgide azaldığını, bölücü faaliyetlerinin ise her geçen gün yoğunluk kazandığını, böyle giderse, önümüzdeki günlerde çok daha vahim gelişmelerin yaşanabileceğini belirten Küçükduman, askeri alanda Türk Bayrağı’nın indirilmesi olayına tepki gösterdi.

Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduran, konuşmasını şöyle sürdürdü:

HAİNLER HESAP VERECEK

“Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için herşeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız, bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanısıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek, hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şeref ve namusuna da gölge düşürmüştür. Türk milliyetçileri, yaşanan bu ihanet sürecini en kısa zamanda hesabını sormak üzere tek tek not etmektedir. Bu zillete sessiz kalan herkes, günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir.”

Konuşmanın ardından, kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan etkinliğe MHP İl, ilçe, kadın kolları başkanları, sendika başkanları, ülkü ocaklı gençler ve vatandaşlar katıldı.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık