Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta 23 Nisan Coşkusu

Yozgat'ta 23 Nisan Coşkusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı münasebetiyle tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yozgat'ta büyük bir coşkuyla kutlandı.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2014 Çarşamba 21:47
Yozgat'ta 23 Nisan Coşkusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı münasebetiyle tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yozgat'ta büyük bir coşkuyla kutlandı. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, dünyada bir örneği daha olmayan bu bayramı çocuklara armağan eden ve onları çok seven Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmamalarını tüm çocuklardan istedi.

İlk tören 09.30’da Milli Eğitim Müdürlüğü ve parti çelenklerinin Atatürk Anıtına sunmasıyla başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Vali Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Alay Komutanı Albay Recep Yalçınkaya ve diğer protokol mensuplarının yanı sıra vatandaşlar ve çocukların katılımıyla Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, günün anlam ve önemini belirtir bir konuşma yaptı. Kuş, konuşmasında, dünyada bir örneği daha olmayan bu bayramı çocuklara armağan eden ve onları çok seven Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmamalarını tembihledi ve O’nun şu sözlerini hiç unutmamalarını tavsiye etti:

HER ÇOCUK ÇOK DEĞERLİDİR

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler, hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk pırıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyorum.”

Velilere de seslenen Kuş, “yarınımızı emanet edeceğimiz her bir çocuk değerlidir. Onları değerli kılan temiz ve masumiyetleridir. Allah’ın bir emaneti olan bu yavruları yaratılış gayeleri doğrultusunda milli ve manevi değerlerle bezenmiş bireyler olarak yetiştirmek asli görevimizdir” dedi.

Birbirinden coşkulu şiirlerin okunduğu törende, Celal atik Ortaokulu öğrencilerinden Handan Bektaş, “öğrenci gözüyle 23 Nisan” konulu bir konuşma yaptı.

Gülaylar İlkokulu öğrencisi Nursena Yüksel’in okuduğu İstiklal Marşı izleyenlerden büyük beğeni alırken, tören Sakarya İlkokulu öğrencileri tarafından sunulan Ront Gösterisi ve folklor gösterilerinin ardından tüm öğrencilerin katıldığı eğlence ile son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık