Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ta 2014'ün İlk 5 Ayında Kaç Nikah Kıyıldı

Yozgat'ta 2014'ün İlk 5 Ayında Kaç Nikah Kıyıldı

Yozgat Belediyesi Evlendirme Memuru Ömer Duyar, 2014 yılının ilk 5 ayında 220 çiftin nikâhını kıydıklarını bildirdi.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:09
Yozgat'ta 2014'ün İlk 5 Ayında Kaç Nikah Kıyıldı
Yozgat Belediyesi Evlendirme Memuru Ömer Duyar, 2014 yılının ilk 5 ayında 220 çiftin nikâhını kıydıklarını bildirdi. Geçen yıl bu sayının 170 olduğunu belirten Duyar, oranın durağan bir seyir izlediğini kaydetti.

Yozgat’ta evlilik işlemlerinde bir önceki yıl ile geçen yıl arasında fazla bir farkın olmadığını anımsatan Duyar, evlenmek isteyenlerin, talebine dair müracaatlarını kabul ederek, mevzuatın öngördüğü şekilde dosyalarını mümkün olan en kısa sürede hazırlayarak, evlilik akdini gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Nikah kayıt işlemleri hakkında bilgi veren Evlendirme memuru Ömer Duyar, “nikâh işlemlerinde kayıt ve diğer yazışmalar bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Gerekli tüm evrakların getirilmesinin ardından en kısa sürede nikâh merasimine randevu verilmekte” dedi.

Nikâh için müracaatların erken yapılmasının daha iyi olduğunu ileri süren memur Duyar, şöyle devam etti:

“Nikâh işlemlerinin son ana bırakılmaması gerekir. Çünkü olası eksiklikler yüzünden nikâh işlemlerinde gecikmeler söz konusu olabilir. Bu gibi duruma düşülmemesi için çiftlerimizin evlilik işlemlerini son güne bırakmamalarını istiyoruz. İlk 5 ay içerisinde 220 çiftimizin nikâhını kıydık. Geçen yıl ise 170 kişinin nikâhı kıymıştık.

Bir de buradan evlenmek isteyen çiftlerden birinin Yozgat’ta ikametgâh etmesi zorunluluğu vardır. Yozgat’ta ikametgâh etmeyen çiftler için kayıtlı bulundukları memurluklardan belge almaları gerekmektedir.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık