Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ın İlçelerinden Sıcak Haber!

Yozgat'ın İlçelerinden Sıcak Haber!

Sorgun’da Afrika ve Suriyeli Müslümanlar için, Boğazlıyan’da yardıma muhtaç vatandaşlar için ve Yerköy’de ihtiyaç sahibi öğrenciler için düzenlenen kermesler yoğun ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2014 Salı 09:25
Yozgat'ın İlçelerinden Sıcak Haber!
Sorgun’da Afrika ve Suriyeli Müslümanlar için, Boğazlıyan’da yardıma muhtaç vatandaşlar için ve Yerköy’de ihtiyaç sahibi öğrenciler için düzenlenen kermesler yoğun ilgi gördü. Sorgun’daki kermes, Sorgun ve Yerköy’deki kermesler Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Boğazlıyan’daki kermes ise Boğazlıyan Müftülüğü tarafından organize edildi.

 
Sorgun Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, Türkiye, Afrika ve Suriye'deki yardıma muhtaç aileler için kermes düzenlendi.

Belediye Sergi Salonu'nda gerçekleştirilen açılışa Kaymakam Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Emniyet Amiri Cemil Şen, Dernek Başkanı Mithat Güler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SORGUN’DA AFRİKA VE SURİYE YARARINA

Açılış öncesi konuşan Kaymakam Kılıç, Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Afrika'da birçok yoksul ailenin yardımına koştuğunu, Burkina Faso, Çad, Nijer gibi ülkelerde su kuyuları açtırdığını, yoksullara gıda ve çeşitli giyecek yardımında bulunduklarını belirtti.

Derneği'nin, Suriyeli göçmen aileler ile Sorgun'da ihtiyaç sahibi ailelere de yardımlarda bulunduklarını söyleyen Kaymakam Kılıç, dernek yöneticilerini bu çalışmalarından dolayı, yürekten kutladığını söyledi.

Dernek Başkanı Mithat Güler ise yaptığı açıklamada, dernek olarak Afrika, Çad, Nijer gibi ülkelerinde yokluk içinde yaşayan vatandaşlar yararına çeşitli yardımlar düzenlediklerini, yardımların yanısıra sağlık sorunu olan vatandaşların ise sağlık giderlerini karşıladıklarını bildirdi. Güler, kermes ve fotoğraf sergisinden elde edilen gelirlerinde Afrika, Suriye ve Türkiye'de ki yardıma muhtaç aileler için harcanacağının altını çizdi.

BOĞAZLIYAN’DA KUTLU DOĞUM HAFTASI ADINA

Boğazlıyan Müftülüğü tarafından organize edilen "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri çerçevesinde açılan kermes vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Boğazlıyan Çarşı Camii altında düzenlenen kermesin açılışı Boğazlıyan Kaymakamı Ahmet Dilsiz, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Beyaz ve Müftü Mehmet Güler, tarafından gerçekleştirildi.

İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler ve kurs öğreticilerinin hazırlamış oldukları ev yapımı pasta, börek, baklava ve gözlemenin yanında çeşitli ürünlerin satışa sunulduğu kermes ilgi gördü.

Müftü Mehmet Güler, Kutlu Doğum Haftası’nın Boğazlıyan'da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ettiğini söyledi. Etkinlikler kapsamında düzenlenen kermese vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden dolayı duyduğu memnuniyetliği dile getiren Güler, şu ifadelerde bulundu:

"Kermesimiz yoğun bir ilgiyle karşılandı. Kermes için bizlerden desteğini esirgemeyen başta Kaymakamımız Ahmet Dilsiz, olmak üzere herkese teşekkür ederim. Ayrıca kermese katkıda bulunmak için çaba sarf eden, evlerinde hazırlamış oldukları el emeği göz nuru ürünleri getiren ve emeği geçen tüm bayanlarımıza da teşekkür ediyorum."

YERKÖY’DE ÖĞRENCİ YARARINA KERMES

Yerköy’de ise Gönül Deryası Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenlendi. Kermes açılışına Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, Beşir Derneği Başkanı Ahmet Doğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Osman Tanış; "Dernek Yönetici ve eşlerinin topladığı ayni yardımlardan elde edilen ürünlerin satıldığı kermeste ayrıca gönüllü ev hanımlarının yaptığı el emeği göz nuru çeyizlikler ve giyim eşyaları da satılıyor. Kermeste yine ev hanımlarının yaptığı çeşitli ev işi pastalar, börekler, gözlemeler ve birbirinden farklı yemeklerde bulunuyor" dedi.

Kaymakamı Nevzat Şengök ise eğitime gönül verenleri tebrik ederek, sivil toplum örgütlerinin önemli bir işlevinin bulunduğunu, bu tür etkinliklerde elde edilen gelirlerin, ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılmasının ayrı bir önem arz ettiğini kaydetti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık