Ana Sayfa Güncel Yozgat'ın Gururu Rıza Kayaalp!

Yozgat'ın Gururu Rıza Kayaalp!

Avrupa Güreş Şampiyonluğuna 4’üncü kez ulaşan Millî Gururumuz Rıza Kayaalp onurura Vali Abdulkadir Yazıcı ve Belediye Başkanı Kazım Arslan yemek verdi.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2014 Çarşamba 12:39
Yozgat'ın Gururu Rıza Kayaalp!

Avrupa Güreş Şampiyonluğuna 4’üncü kez ulaşan Millî Gururumuz Rıza Kayaalp onurura Vali Abdulkadir Yazıcı ve Belediye Başkanı Kazım Arslan yemek verdi. Vali Abdulkadir Yazıcı, yemek sonrası Rıza Kayaalp’e gümüş işlemeli Türk bayrağı takdim etti. Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, yemek öncesi Vali Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Bilal Şahin Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen yemekte, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Durgun, Gençlik ve Spor Müdürü Oğuzhan Güneşer de hazır bulundu.

Avrupa Şampiyonluğunu doğup büyüdüğü memleketi Yozgat’a armağan ettiğini söyleyen Kayaalp, Vali Yazıcı ile basın mensuplarına pehlivan selamı verdi. Müsabakalarda rakiplerine göre boyunun kısa kaldığını ancak bunu minderde avantaja çevirdiğini anlatan Kayaalap, çalışma ve azminin başarıyı da beraberinde getirdiğini kaydetti.

Rıza Kayaalp’in Yozgat’ın medarı iftiharı, gururu olduğunu belirten Vali Abdulkadir Yazıcı, “ahlakıyla, edebiyle, gücü ve sporcu kişiliğiyle ilimizi en güzel şekilde temsil ediyor.Sevgili kardeşimiz ve milli gurumuzla bir araya gelmek istedik. Bizleri kırmadı. Vefa olarak kendisine ne yapsak azdır” dedi.

Kayaap’in Yozgat adına bulunmaz bir değer olduğunu vurgulayan Yazıcı, şöyle devam etti: “İlimizdeki gençlere örnek olması sebebiyle de büyük bir değerdir. Bir araya gelerek kendisine olan muhabbetimizi, takdir duygularımızı göstermek istedik. Kendisi ilimizin Türkiye’ye ve dünyaya görünen bir yüzü oldu. İnşallah yeni başarılarıyla bunu daha da pekiştirecektir. Rıza Kayaalp hep başarılarla gündeme gelmiştir. Temennimiz özellikle de Olimpiyatlarda bizleri, ilimizi ve ülkemizi en güzel manada temsil ederek altın madalyayı da ilimize getirsin.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık