Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ın Gururu Erdoğan Akdağ

Yozgat'ın Gururu Erdoğan Akdağ

Hayırsever İşadamı Erdoğan Akdağ tarafından Bozok Üniversitesi yerleşkesine yapılan Erdoğan Akdağ Camii ve Külliyesi, mütevazı bir tören sonrası resmen hizmete girdi.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2014 Pazartesi 17:25
Yozgat'ın Gururu Erdoğan Akdağ

Hayırsever İşadamı Erdoğan Akdağ tarafından Bozok Üniversitesi yerleşkesine yapılan Erdoğan Akdağ Camii ve Külliyesi, mütevazı bir tören sonrası resmen hizmete girdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, Hükümet olarak Türkiye'nin dört bir yanını bilim kurumları ile donatmayı hedeflediklerini ve bugün üniversite sayısının 180'i geçtiğini söyledi. Bozdağ, “Hükümetimizin Yozgat'taki en önemli eseri Bozok Üniversitesi'dir. Ama bu eserin, yola çıkanı, bu eseri bu hale getiren en fazla emektarı, işadamımız Erdoğan Akdağ Bey'dir. Tabiri caizse biz levhasını taktık. Eğer o bu eserleri ortaya koymamış olsaydı, Bozok Üniversitesi bugün bulunduğu noktada olamayabilirdi. Onun için Erdoğan Akdağ Bey'e Yozgat'a verdikleri değerlerden ve kazandırdıkları eserlerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ tarafından Bozok Üniversitesi yerleşkesine yapılan Erdoğan Akdağ Camii ve Külliyesinin açılış törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Adalet Bakanı Bozdağ, hükümet olarak Türkiye'nin dört bir yanını bilim kurumları ile donatmayı ana hedef edindiklerini öne sürdü. Türkiye'de 72 üniversite varken, bugün üniversite sayısının 180'e ulaştığını belirten Bozdağ, “Bununla iftihar ediyoruz. Hem Yozgat'ta hem Türkiye'nin bütün illerinde üniversitelerimiz var. Bilim alanını biz daha geniş bir biçimde rekabete açtık. Ankara'nın, İstanbul'un büyük merkezlerin bu alanda kurduğu tekel, hükümetlerimizin attığı adımlarla kırılmış oldu. Artık yarış daha fazla üniversite ile daha fazla bilim adamı ile daha fazla öğrenci ile daha fazla ille beraber yapılıyor. Bu tabii herkesi daha çok çalışmaya, daha çok üretmeye ve daha iyi işler yapma konusunda ter dökmeye zorlayacaktır. Bundan da Türkiye'miz kazanacaktır. Rekabet her yerde hem kaliteyi getirir hem de oradaki üretimi artırır. Biz buna inanıyoruz. Türkiye'nin artık bilimsel alanda bütün illeri rekabet içerisindedir. Kültürel alanda bütün şehirleri rekabettedir. Üniversiteler ilde olmakla kalmıyor ilçelerde de birimleriyle donatıyor ve ülkemize ilimize büyük katkılar sunuyor" dedi.

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Yozgat'ın, üniversite güçlendiğini, önümüzdeki zaman içerisinde öğrenci sayısının 25 bini bulacağına inandığını ifade eden Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı:

 "Belki onun da üzerine çıkan öğrenci kapasitesiyle bilim alanında ürettikleriyle, teknoloji olarak, sanayi üniversite işbirliğini daha ileriye taşımak suretiyle hem Yozgat'ımıza hem Türkiye'mize hem de insanlığa büyük hizmetler yapacaktır. Buna inanıyorum. Yozgat'ta Bozok Üniversitesi elbette Yozgat'ın en önemli eseridir. Hükümetimizin Yozgat'taki en önemli eseri Bozok Üniversitesi'dir. Ama bu eserin, yola çıkanı, bu eseri bu hale getiren en fazla emektarı, işadamımız Erdoğan Akdağ Bey'dir. Biz tabiri caizse levhasını taktık. Eğer o bu eserleri ortaya koymamış olsaydı, belki Bozok Üniversitesi bugün bulunduğu noktada olamayabilirdi. Onun için Erdoğan Akdağ Bey'e ailesine, Yozgat'a verdikleri değerlerden ve kazandırdıkları eserlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Camii ve Külliyesini hizmete açıyoruz. Bu büyük eser için de teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum."

CAMİİ VE KÜLLİYE HİZMETE GİRDİ

Açılışta, hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, AKP Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal ve Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı da birer konuşma yaparak, Hayırsever İşadamı Erdoğan Akdağ'a teşekkür edip, cami ve külliyenin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Konuşmalar sonrasında plaket verilmesinin ardında cami açılışı yapıldı.

Açılış töreninde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanısıra, Vali Abdulkadir Yazıcı, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Milletvekili Ertuğrul Soysal, hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık