Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ın Gençleri Dört Gözle Bekliyor!

Yozgat'ın Gençleri Dört Gözle Bekliyor!

Emniyet Genel Müdürlüğünün 50 bin koruma memur alımı ile ilgili kriterlerin belirlendiğine yer verildi. Yozgat’tan da koruma memurluğu alımını bekleyen çok sayıda genç bulunuyor.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 21:10
Yozgat'ın Gençleri Dört Gözle Bekliyor!
Yozgat gibi Anadolu kentlerinde gençlerin iş alanlarının başında yer alan Emniyet Teşkilatı, koruma memur alımı ile işsiz gençlere yeni bir kapı daha açıyor.

Yapılan açıklamada 50 Bin koruma memur alınacak, tüm alımlar 2014 yılında yapılacak. 50 bin koruma memuru başvuru şartları belli oldu.İçişleri Bakanlığının bir süredir üzerinde çalışma yürüttüğü koruma memuru alımı için hazırlıklar tamamlandı. İlk aşamada 28 bin 500 koruma memuru alımı yapılacak.Akabinde bu sayı 50 bini bulacak. Koruma memurları önemli devlet binaları hassas bölge ve noktalarda görev yapacak. Ayrıca hizmetin gerektirdiği kişi koruma işi de bu görevliler de olacak.Bunun yanında stadyumlar, spor müsabakaları sınavlar, konser, toplantı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu kapalı ve açık etkinliklerde de koruma memurları görev başında olacak.

Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı dahilinde bulunacak olan koruma memurları da diğer polisler gibi üniformalı ve silahlı olarak görevlerini yapacak. Yine bu görevliler sivil olarak da hizmet verebilecek.Koruma memurları polise verilen, durdurma, kimlik sorma, kontrol, arama, yakalama, olay yerini ve delilleri koruma, muhafaza altına alma, silah ve zor kullanma yetkilerine de sahip olacak28 Bin koruma memuru alımı ve 50 bin koruma memuru alımı ne zaman, 50 bin koruma memuru başvuru tarihleri başvurular nasıl yapılacak belli oldu.

6 YILIN SONUNDA POLİS OLUNABİLECEK

50 Bin Koruma Memuru Alımı Şartları FİZİKİ ŞARTLAR Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde koruma memurları için yeni bir birim kurulacak
Konuyla ilgili hazırlanan kanunun TBMM’den kısa sürede geçmesinin beklendiğini bildiren yetkililer, kademeli olarak her dönem 3 bin kişi olmak üzere toplam 30 bin koruma memuru alınacağını belirtti.Koruma memur alımında memur olmak isteyenlerde, en az lise mezunu olmak, sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak.Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da ön lisans ve üniversite mezunları da koruma memurluğu için başvurabilecek.

DİĞER ŞARTLAR

En az lise mezunu olanlar koruma memuru olacak. 25 yaşından gün almayanlar. başvurabilecek. Atanacaklar 4 ay süreyle koruma memurluğu eğitimi alacak. Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak. Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak. Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş yıl süreyle başka kurumlara naklen atanamayacak. En az altı yıl süreyle koruma görevi yapanlar kıdemli koruma memur olabilecek. Polisliğe geçiş imkanı da bulunacak. Lisans mezunu olanlardan en az bir yıl süreyle kıdemli koruma memuru olanlar polis memuru olabilecek. Bunlara ait kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca belirlenecek. Bunlara ait kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca belirlenecek. Kadroda ağırlık taşraya verilecek. Koruma memurları sosyal imkan olarak da iyileştirilecek.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat ve ilçelerinde bugün hava nasıl olacak? 26 Ocak 2021 Yozgat ve ilçeleri hava durumu

Yozgat ve ilçelerinde bugün hava nasıl olacak? 26 Ocak 2021 Yozgat ve ilçeleri hava durumu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık