Ana Sayfa Yozgat Yozgat'ın 7 Projesine Onay!

Yozgat'ın 7 Projesine Onay!

Yozgat’ta il özel idare, kaymakamlıklar ve belediyeler tarafından hazırlanan toplam 7 proje Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansından 3, 2 milyon TL destek aldı.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2014 Perşembe 11:32
Yozgat'ın 7 Projesine Onay!
Yozgat’ta il özel idare, kaymakamlıklar ve belediyeler tarafından hazırlanan toplam 7 proje Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansından 3, 2 milyon TL destek aldı. Sözkonusu projeler için dün Valilik Toplantı Salonu’nda bir araya gelen taraflar karşılıklı sözleşme imzaladı. Vali Yazıcı, “bu projelerle sosyal hayattaki hareketliliği sağlayacağız. İnsanların memleketinde kalması için bahane üretmesini sağlayacağız. Bizim insanımız da bunlara layık. Yozgat’ın gelişmiş ve kendi kendine yeten iller arasında olması muradımızdır” dedi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Vali Yardımcısı Yavuz Güner, ORAN Genel Sekreteri Vekili Fatih Gavgacı, proje sahipleri kaymakam ve belediye başkanları katıldı.

İmza töreninde konuşan Vali Yazıcı, kaymakamlık ve ilçe belediyelerinin sosyal içerikli projeler hazırlayarak ORAN Kalkınma Ajansına sunduğunu bildirdi. Sunulan bu projelerden 7 tanesinin kabul edildiğini, bunlardan bir tanesinin de Yozgat İl Özel İderesi tarafından hazırlanan ‘Su Sporları Kompleksi’ Projesi olduğunu kaydeden Vali Yazıcı, “Bu proje tamamen kadınlara yönelik olan bir projedir. Bu projedeki amaç, Yozgat’a güzel tesisler kazandırmak ve dışarıdan gelen özellikle yaz mevsiminde yurt dışından gelip de buradan gitmek isteyen vatandaşları burada tutmaktır. Biz burada yazın hem kendi insanımız hem de dışarıdan gelen insanların sahile, denize gitme ihtiyacı hissetmemeleri, yani Yozgat’ta kalabilmek için bir bahane arıyorlar ise onlara çok güzel bir bahane oluşturmak amacıyla bu projeyi yaptık” dedi.

GURBETÇİLER YOZGAT’TA DAHA FAZLA KALACAK

Tesise annelerin çocukları ile birlikte girdikleri zaman 5-6 saat zaman geçirebilecekleri bir yer olacağını öne süren Vali Yazıcı, şöyle devam etti:

“İçerisinde kafeterya, jimnastik salonu,  termal havuz olacak.  Saniyede 12 litre 32 derecelik bir suyumuz var. Havuzumuz onunla devridaim olacak. Diğer havuzlar vee çocuk havuzunun suyu ısıtılacak. İnsanımız burada soğutmadan veya ısıtmadan termal su ile buluşacak. Geniş bir alan içerisinde. Girdiği zaman hemen kaçma şeklinde değil de 5-6 saat zaman geçirebileceği tarzda bir yer olacak. Terasta güneşlenme imkanı da olacak. Örf ve adetlerimize uygun bir şekilde içeriye cep telefonu kamera alınmayacak. Tesisinde kamera sistemi olmayacak. Amaç insanların Yozgat’ta kalmasını ve zaman geçirmesini sağlamak. Bu tesis spor vadisini de tamamlar vaziyette olacak. Sosyal hayattaki hareketliliği sağlayacağız. İnsanların memleketinde kalması için bahane üretmesini sağlayacağız. Bizim insanımız da bunlara layık.  Yozgat’ın gelişmiş ve kendi kendine yeten iller arasında olması muradımızdır.

SADECE YOZGAT PROJESİ 2 MİLYON TL

ORAN Kalkınma Ajansı’ndan alınan bu desteğin sadece ateşleyici miktarda bir paradır. Biz bu sene sadece 1 milyon ayıracağız. Toplam da 2 milyon lira. 2 milyon ile başlanacak ve inşallah önümüzdeki sene bitecek. Kalanı içinde elbette finans bulacağız.”

  Kar amacı gütmeyen kurumların proje başvurusunda bulundukları, Sosyal ve Kentsel Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında, Eğitimde Hedef 12 Projesi’yle Kadışehri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Boğazlıyan Sporla Gelen Kalkınma Projesi’yle Boğazlıyan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Şefaatli’de Yaşam Kalitesinin Yükseltilmesi Projesi’yle Şefaatli Köylere Hizmet Götürme Birliği, Şehr-i Kadın Konağı Projesi’yle Kadışehri Belediyesi, Bahariye Termal Turizm Sosyal Destek Merkezi Projesi’yle Boğazlıyan Kaymakamlığı ve Sosyal Çevre için Akdağmadeni Belediyesi Mesire Alanı Projesi’yle Akdağmadeni Belediyesi, ORAN Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazandı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık