Ana Sayfa Ekonomi Yozgat'ın 17 Projesi Kabul Edildi

Yozgat'ın 17 Projesi Kabul Edildi

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı sonuçları yayımlandı.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2014 Cuma 15:04
Yozgat'ın 17 Projesi Kabul Edildi
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı sonuçları yayımlandı. Buna göre, toplam 11 milyon 270 bin 664 TL bütçe ile 17 adet proje başvurusu kabul edildi. Öte yandan toplam 5 milyon 599 bin 932 TL hibe Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım Projeleri kapsamında kullandırılacak.

Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına ilişkin Ekonomik Yatırım Projeleri konusunda ilimizde başvuru yapan toplam 17 adet proje, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca kabul edildi.

17 PROJE İÇİN 11 MİLYON TL ÖDENECEK

Gıda, Tarım ve hayvancılık İl Müdürü Ziyaettin Özdemir, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Ekonomik Yatırımlar kapsamında 12 adet Çelik Silo, 1 adet tohum işleme, 2 adet un fabrikası kapasite artırımı, 1 adet güneş enerjisi ve 1 adet tavukçuluk olmak üzere toplam 11 milyon 270 bin 664 TL bütçe ile 17 adet proje başvurusu kabul edilmiş ve söz konusu 17 firma ile hibe sözleşmesinin imzalanmasını müteakip uygulamaya başlanacak olan Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım Projeleri ile İlimizde toplam 5 milyon 599 bin 932 TL hibe kullandırılacaktır.

Bu projeler ile ilimizin tarımsal yatırım kapasitesi güçlenmekle beraber bu projelerde kullanılacak işgücü de hesaba katılırsa İlimizin Ekonomisine ve İstihdamına ayrıca büyük katkılar sağlanacaktır.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık