Ana Sayfa Yozgat Yozgat'a Kazık Üstüne Kazık!

Yozgat'a Kazık Üstüne Kazık!

Siyasette söz sahibi olan Yozgat beklentisine henüz karşılık bulamadı.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 15:23
Yozgat'a Kazık Üstüne Kazık!

Yenigün’ün haberine göre,  Bozok Üniversitesi’nin Türkiye’nin saygın ve çok tercih edilen üniversiteleri arasına girmesi için olmazsa olmazlar arasında gösterdiği Hukuk Fakültesi, geride kalan süreçte gündeme gelmedi.

  Her ne kadar Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın Yerköy’de Adalet Yüksek Okulu açılışında Rektör’den bunun için söz isteyip, gerekli desteği sağlayacağının sinyallerini vermesine rağmen bu konuda siyasi iradenin de devreye girmemesi beklentileri geride kalan süreçte boşuna çıkarttı.

 Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Türkiye’nin en fazla tercih edilen üniversiteleri arasına girmesi için Hukuk Fakültesi zaruret gibi gözüküyor.

 CAZİBEMİZ ARTMADI

 Bağımsız üniversitesine 2006 yılında kavuşup, 20 yıllık rüyası gerçek olmasına rağmen hemen hemen tüm illere üniversite açılması ile birlikte cazibesi kalmayan Yozgat’ın tercih edilen üniversiteler arasına girmesi için Hukuk Fakültesi kaçınılmaz olarak gösterildi.

 SİYASİ İRADEDE DE SESSİZ KALDI

 Yozgat’ın Hukuk Fakültesine kavuşması için en büyük sorumluluk hiç kuşkusuz siyasilere düşecek. Bu konuda son yaşanılan gelişmelerle oldukça şanslı konuma geçen ve bu süreçte bu avantajını kullanmaması halinde çok büyük kayıplar yaşayacak olan Yozgat’ın, Hukuk Fakültesi’nin kurulması için kamuoyu oluşturması gerekiyor. Üniversite Senatosu’nun bu konuda YÖK’e başvuruda bulunması yeterli olacak. Öğretim üyesi bulunması zor olduğu için şimdilik kaydıyla kurulması zor olarak gösterilmesine rağmen YÖK’ün onay vermesinin ardından siyasi iradenin de devreye girmesi ile birlikte bu konudaki sıkıntıların aşılması mümkün olarak gösteriliyor.

 HAŞİM KILIÇ SÖZ ALMIŞTI

 Hatırlanacağı üzere Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, 2010 yılının Kasım ayında açılmasına vesile olduğu Adalet Meslek Yüksek Okulu açılışında Rektör’den bunun için söz isteyip, gerekli desteği sağlayacağının sinyallerini verdi. Ancak aradan geçen süreç içerisinde Rektörlük bu konu hakkında beklenilen çalışmaları yapmadı. Aradan geçen 4 yıl içerisinde bu konuda beklenilen adımların atılmaması nedeniyle Hukuk Fakültesi de şimdilik kaydıyla hayal olan projeler arasındaki yerini aldı. Üniversite Yönetimi, şimdilik kaydıyla Gülaylar Altın’ın söz vermesine rağmen yapmaktan vazgeçtiği Tıp Fakültesi binasını bitirmek üzerine yoğunlaştı.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık