Ana Sayfa Yozgat Yozgat Yardım Platformu yardım toplayacak

Yozgat Yardım Platformu yardım toplayacak

Yozgat Yardım Platformu Suriye, Bayırbucak Türkleri ve diğer ihtiyaç sahipleri için kampanya başlattı. Rusya ve Suriye’nin Bayırbucak bölgesinde yaşayan Türkmenlere yönelik katliamına ve insanlık dışı saldırılarına seyirci kalmayan Platform tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardımlar Türkmenlere ve ihtiyaç sahiplerine can suyu olacak.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2016 Cumartesi 15:38
Yozgat Yardım Platformu yardım toplayacak

Türkmenlerin ihtiyaçlarına cevap vermek, aynı zamanda maddi durumu iyi olmayan insanların yardımına koşmak için anlamlı bir kampanya başlatıldı.

ALANDA AÇILIŞ

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kampanyanın açılış törenine AKP milletvekili Ertuğrul Soysal, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Başkan yardımcısı Talip Karslıoğlu, AKP İl Başkanı Harun Lekesiz, Merkez ilçe başkanı İskender Nazlı, İl Müftüsü Süleyman Eroğlu ve STK temsilcileri katıldı.

Düzenlenen kampanya hakkında bilgi veren İHH Yönetim Kurulu başkanı Şahin Çarkçı, “Yozgatlı ferdi olarak hareket verdi. STK’lar olarak bir araya gelerek Suriye, Bayırbucak Türkleri ve diğer ihtiyaç sahipleri için bir platform oluşturduk” dedi.

AMAÇ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE OMUZ VERMEK

Bütün STK’ların katkı verdiğini belirten Çarkçı, “Amacımız Bir kişinin veya bir kurumun öne çıkması değildir. Amacımız Suriye’de, Halep’te veya diğer yerde örneğin Yozgat’ımızda ihtiyaç sahipleri, sığınmacılarımız. Mültecilerimiz veya kendi yerli halkımızdan ihtiyaç sahibi kişilere yardım etmek amacıyla bir platform oluşturduk. Bu platformun amacı mazlumun yanında olabilmektir. Bu kampanyamız bir ay sürecek. Çadırımız için ise 16 gün izin alındı. Ayni ve nakdi yardımları alıyoruz. Giysi dışında bütün yardımları kabul edeceğiz. Katılımcı sendikalarımızın ve yardım kuruluşlarının irtibat bürolarına da bırakılabilecek” diye konuştu.

Konuşma sonrasında İl Müftüsü Süleyman Eroğlu tarafından yapılan dua ile kampanya başlatılmış oldu. 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık