Ana Sayfa Spor Yozgat ve Yozgatlılar bunu hiç hak etmiyor!

Yozgat ve Yozgatlılar bunu hiç hak etmiyor!

Yozgat’ı temsil eden takımlarımız için bu sezon her maç bir eziyete dönüştü. Federasyonlarla çok iyi ikili diyalogları olmasına rağmen hemen hemen her maçta ciddi hakem hataları ile karşılaşan Yozgatspor ve Bozokspor’un yaşadıkları artık isyan ettirme noktasına getirdi.

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2017 Çarşamba 19:18
Yozgat ve Yozgatlılar bunu hiç hak etmiyor!

 Bal Ligi’nden bir üst lige yükselme adına 3 sezondur çaba sarfetmesine rağmen yaşanılan sıkıntılara çözüm üretemeyen Yozgatspor ve Bozokspor’un haklarını savunmak için siyasi iradenin de artık devreye girmesi kaçınılmaz oldu.

Sporda son yıllarda kan kaybeden, her ne kadar ciddi yatırımlar yapılsa da bunun karşılığını alamayan takımlarımızın yaşadığı sıkıntılar spor kamuoyunda ciddi rahatsızlığa neden oldu.

KAMUOYU RAHATSIZ

 Yozgat spor kamuoyu hemen hemen her maçta aynı haksızlıklara uğranmış olmasının rahatsızlığını yaşamaya başladı. Hakem hatalarının artık zirve yapması, bunun yanı sıra Federasyonun akıl almaz uygulamaları nedeniyle onca emeği boşa giden takımlarımız hedeflerinden de kopunca tepkiler artmaya başladı. Yozgatspor’un Süper Lig’den hakem hataları ile düştüğünü, daha sonra mücadele ettiği liglerde de ciddi hakem hatalarının faturasını ağır ödediğine dikkat çeken spor kamuoyu, buna artık bir dur denilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine vardı.

BOZOKSPOR’UN DURUMU FARKSIZ

 Yozgat’ı Erkekler Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden Bozokspor’un da birçok kez hakem hataları ile maç kaybetmesi, Türkiye Kupası’ndan da büyük bir haksızlık sonucu elenmesi, artık siyasi iradenin duruma el koyması gerçeğini gündeme getirdi. Yozgat’ın her alanda haklarını savunmak zorunda olan siyasi iradenin en azından önümüzdeki sezonlarda yapılan haksızlıkların ya da hataların en aza indirgenmesi noktasında sorumluluk üstlenmeleri bekleniyor.

OYUNCU SAĞLIĞI BİLE HİÇE SAYILDI

 Yozgatspor’a bu sezon ceza kesilmesi konusunda rekor kıran Federasyon, Kayseri’de oyuncuların sakatlık riskini bile ikinci plana atacak uygulamaya göz yumdu. Karlı ve buzlu sahada maç yapılamayacak olmasına rağmen hakemlerin Kayseri Şekerspor maçını oynatma konusunda koyduğu kararlılık, yaşanılan sıkıntıların üzerine tuz biber ekti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık