Ana Sayfa Ekonomi Yozgat ve Kırıkkale kardeşlik protokolü imzaladı

Yozgat ve Kırıkkale kardeşlik protokolü imzaladı

Yozgat Ticaret Borsası ile Kırıkkale Ticaret Borsası kardeşlik protokolü imzaladı. Kırıkkale Ticaret Borsası hizmet binasında düzenlenen törende, kardeşlik protokolüne Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer ile Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli imza attı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2016 Perşembe 14:04
Yozgat ve Kırıkkale kardeşlik protokolü imzaladı

Her iki Başkan da yaptıkları konuşmada protokolün her iki kent için de hayırlı uğurlu olması temennisi dile getirdi.

Kırıkkale Ticaret Borsası ile Yozgat Ticaret Borsası arasında kardeş borsa protokolü Kırıkkale Ticaret Borsası Hizmet Binasında düzenlenen bir tören sonrası imzalandı. İki borsa arasındaki işbirliğini artırmak, iletişimi güçlendirmek, ortak faaliyetler tertip etmek, nitelikli projelere birlikte imza atmak ve bu ortaklığın bölgede bulunan diğer oda ve borsalara örnek olması amacıyla düzenlenen protokol toplantısı oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirildi.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

İmza töreninde Kırıkkale adına, Kırıkkale Ticaret Borsası’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ahmet Türksoy ve Aburrahman Günateş, Meclis Üyeleri Yusuf Bostancı ve Lütfü Akyüz, Genel Sekreter Harun Kahraman, Tescil ve İstatistik Müdürü Berat Uludoğan ve Akreditasyon Sorumlusu Selda Mutlu, Yozgat adına ise Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli, Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Bozkurt, Meclis Üyesi Murat Gençarslan, Genel Sekreter Özden Arslan, Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Nazif Gençarslan ve Yozgat Odalar ve Borsalar Akademik Danışmanı Bozok Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kara hazır bulundu. Protokole imzaları atan borsa başkanları anlaşmanın her iki şehre hayırlı olması temennisini dile getirdi. Törenin anısına Yozgat Ticaret Borsası adına Başkan Erkekli üzerinde borsanın amblemi bulunan plaketi, Kırıkkale Ticaret Borsası adına Başkan Sümer ise Kırıkkale Mozaiği Tablosu hediye etti. 

MEMNUNİYET VERİCİ GELİŞME

 Yozgat Ticaret Borsası Mehmet Erkekli yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 “Yozgat ile Kırıkkale birbirleriyle sınırı olan ve ilişkileri daima ileri seviyede olan iki il. Bize yakışanda Yozgat ile Kırıkkale’nin var olan kardeşliğini güçlendirmekti. Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Harun Sümer ile yakından tanışıklığımız vardı, bugünde Kırıkkale’yi kardeş oda ilan ediyoruz. Bundan sonra koordineli çalışacağız, fikir alışverişinde bulunacağız, maddi manevi her türlü konuda karşılıklı destekte bulunacağız. Bize yakın ilgi ve alaka gösteren Kırıkkale Ticaret Borsasına teşekkür ediyoruz. Kardeşlik protokolü her iki şehre de hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

GÜÇ BİRLİĞİ ŞART

 İki borsanın bundan sonra birçok başarılı projede birlikte olması ve hizmet standartlarının yükseltilmesi adına güç birliği içinde olmaları hususundatemennilerde bulunuldu. Eğitim ve işbirliği konularında teknik desteklerin sağlanması, ortak yönetim kurullarının yapılması ve bölgenin kültürel zenginlikleri açısından sosyal sorumluluklarının yerine getirilmesi hususlarında da birlikte hareket etmekten doğacak sinerjinin bölge adına olumlu katkıları olacağı görüşlerinde hemfikir olundu. Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer Bey’in memnuniyetlerini bildirdiği genel değerlendirme toplantısından sonra Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Erkekli, Kırıkkale heyetini Yozgat ta misafir etmekten duyacakları memnuniyeti sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık