Ana Sayfa Yozgat Yozgat Valisi Yazıcı Hafızlarla Birlikte

Yozgat Valisi Yazıcı Hafızlarla Birlikte

Vali Abdulkadir Yazıcı, Bayrampaşa’da İlkseç Vakfı Kocatepe Kur’an kurslarından mezun olan 59 hafızın 7’nci Dönem Hafızlık İcazet Merasimi’ne katıldı.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:21
Yozgat Valisi Yazıcı Hafızlarla Birlikte
Vali Abdulkadir Yazıcı,  Bayrampaşa’da İlkseç Vakfı Kocatepe Kur’an kurslarından mezun olan 59 hafızın 7’nci Dönem Hafızlık İcazet Merasimi’ne katıldı. Yazıcı burada yaptığı konuşmada, hafızlık geleneğinin Kur’an-ı Kerim’in gönüllerde yer edinmesinde önemli bir unsur olduğunu vurguladı. Yazıcı, hafızların şefaate vesile olacağını da kayda geçirdi.

Programa Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen,  Reis-ül Kurra Hocaefendi Ahmet Arslanlar,  Emin Saraç, Hüseyin Harputoğlu, İbrahim Tanrıkulu, Mustafa Demirkan Hocaefendi, Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin Albayrak,  Bayrampaşa Müftüsü İzzet  Şener, Bahçelievler Müftüsü Ömer Faruk Bilgili katıldı.

Programda Bayezid Camii İmam Hatibi Suat Göztok, Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Metin Çakar, Şehzadebaşı Camii İmam Hatibi Kur’an tilavetinde bulundu.

Programda konuşan Vali Abdulkadir Yazıcı,  Allah Resulünün en büyük mucizesinin mukaddes kitabımız olan Kur'an-ı Kerim olduğunu belirterek, İlkseç Vakfı’na öğrencilere verdiği Kur’an hizmetinden dolayı teşekkür etti.

KUR’AN EMİRLERİNE UYGUN ŞEKİLDE YAŞAMAK ÖNEMLİ

Hafızlık geleneğinin Kur’an-ı Kerim’in gönüllerde yer edinmesinde önemli bir unsur olduğunu vurgulayan Yazıcı, daha sonra şunları söyledi:

 "Hafızlarımız Kur'an’ın her bir cüzünü, sayfa sayfa ezberleyerek, adeta tespih tanesi gibi bir araya getirip, gönüllerine nakşediyorlar. Kur’an’ı okumak, ezberlemek ve ezberlenen Kur’an’ın emirlerine uygun şekilde yaşamak da önemlidir. Hafızlık şefaate de vesile olacak kıymettedir. Kalbine, gönlüne Kur’an’dan ayetler, sûreler yazdıranlar çok değerlidir. Ezberlenen Kur’an’ın unutulmaması için hafızlık eğitimiyle korunması ve muhafaza edilmesi gereklidir.”

Törende, lise mezuniyeti ile beraber hafız olan öğrencilere yönelik ilahiyat akademi eğitiminin tanıtımı yapılırken müftülük ve Kocatepe Cami Derneği’nin öğrencilere hediyeleri verildi.

Cemaatten bazı vatandaşlar ise hafızlara umre hediye etti. Program Reis-ül Kurra Hocaefendi Ahmet Arslanlar tarafından yapılan dua ile sona erdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık