Ana Sayfa Güncel Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç:“Gelemeyene biz gideceğiz”

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç:“Gelemeyene biz gideceğiz”

Yozgat Valiliği halkla iç içe olmak ve halkın sorunlarını tespit etmek için vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde “Halk Günü” uygulaması başlattı.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2017 Cumartesi 21:20
Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç:“Gelemeyene biz gideceğiz”

Yozgat’ta yeni açılan AVM’de tatil günü halkın taleplerini dinleyen Vali Kemal Yurtnaç, bundan sonra ayda bir kez AVM’de, bir kez halk pazarında, bir kez de valilik makamında halkın sorunlarını dinlemek için onlarla beraber olacağını söyledi.

 Halkla iç içe yürütülen yönetim anlayışına inandığını belirten Vali Yurtnaç, halkın gücünün idareyi meşrulaştırıp güçlendirdiğini, bu tarz idari anlayışı benimsediğini ve Yozgat’ta ki tüm yönetim kademesinin kapılarının halka açık olması talimatı verdiğini kaydetti.

“İDARECİ İLE VATANDAŞ İÇ İÇE OLMALI”

Vatandaşın sıkıntılarını anlatmak için gelmesini beklemeyip “Gelmeyene Gideceğiz” sloganını benimsediklerini belirten Vali Yurtnaç, “Vatandaşların isteklerini, arzularını, şikâyetlerini dinlemek, toplumun tüm kesimlerine ulaşarak daha etkin, verimli ve hızlı hizmet sunulması için başlatmış olduğumuz Halk Gününün ilkini bugün gerçekleştirdik. Vatandaş ile idareci iç içe olursa meşruiyet artar, güç kuvvet artar. Bu maksatla hem vatandaşımızın sorunlarını bileceğiz, vatandaşla bir ve beraber olacağız hem de onların yerine kendimizi koyup onları hissedeceğiz. Hissetmezsek işimizi düzgün ve layıkıyla yapamayız” dedi.

Vali Yurtnaç, halk ile beraber olmayı, halkın içinde olmayı sevdiğini ifade ederek, “Cumartesi gününü Yozgatlılarla birlikte geçirmekten dolayı oldukça memnun oldum. Bu tür toplantıları sürekli yapacağız. Ben tüm Yozgatlıları halk buluşması toplantılarına bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Yozgat Valiliği tarafından başlatılan bu uygulamayı yerinde bulan vatandaşlar, bir idarecinin halkın içine girerek bire bir sıkıntılarını dinlemesinden dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirdiler. 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hangi ile ne zaman kar yağışı bekleniyor? Meteoroloji son tahminlerini paylaştı

Hangi ile ne zaman kar yağışı bekleniyor? Meteoroloji son tahminlerini paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık