Ana Sayfa Güncel Yozgat Ülkü Ocakları Halep için harekete geçti

Yozgat Ülkü Ocakları Halep için harekete geçti

Yozgat Ülkü Ocakları Halep’e bir kez daha yardım eli uzatacak.Daha önce başlattığı kampanyada, su, konserve, bulgur, pirinç, makarna, un, peynir, tereyağı, bal, yatak, çocuk bezi, çocuk ayakkabısı, çocuk giyim, battaniye ve çadırdan oluşan 2 tır dolusu yardımı Halep’e gönderen Ülkü Ocakları, duyarlı Yozgat halkına bir kez daha başvurma kararı aldı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2016 Cuma 11:22
Yozgat Ülkü Ocakları Halep için harekete geçti

Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanı Duran Küçükduman, “bütün kalbimle inanıyorum ki, Yozgat halkı soydaşlarına yardım elini uzatmakta yine tereddüt göstermeyecektir” dedi.

Yozgat Ülkü Ocakları Halep için yardım kampanyası başlattı. Ocak Başkanı Duran Küçükduman, “Suriye, dünya tarihinin en büyük güç hesaplaşmasından birine tanıklık etmektedir. Kendi çıkarlarını her şeyden üstün gören uluslararası odaklar, mazlum ve biçare halkın akan kanını umursamayıp, elde edecekleri milyon dolarlık kazancı evla görmektedir. Kendi canlarını, namuslarını, mallarını ve en kıymetlileri olan vatanlarından kaçmayıp savunan Suriye Türkmenleri ise bölgede çıkar peşinde koşan zalimlerin ilk hedefi haline gelmiştir” dedi.

ÇIĞLIĞA SES VERELİM

Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman daha önce 2 tır yardım topladıklarını hatırlattı. Bu kampanyaya duyarsız kalmayan Yozgat halkının yine soydaşlarımız için ellerinden geleni yapacağına olan inancını dile getiren Küçükduman, “Türkmen yurdu Halep tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Her gün bombalanan şehirde çoğunluğu Türkmen binlerce sivil hayatını kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Çocuklar öksüz ve yetim kalıyor. Sözün bittiği, tek gerçeğin ölüm olduğu Halep için, sizleri bu son çığlığa ses vermeye davet ediyoruz” dedi. Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman şöyle devam etti: “Vatan toprağının kutsaliyetine inanan ve can verip bu sevdasından vazgeçmeyen soydaşlarımız tüm imkansızlıklara rağmen ayakta kalmaya çalışmaktadırlar. Sivil soydaşlarımızın üzerine bombalar yağmakta, yavrularımızın feryatları, analarımızın ağıtları arşı titretmektedir.” diyen Küçükduman, şunları kaydetti: “Her biri atası Fatih yaşında olan Türkmen yiğitleri gün geçtikçe erimekte, asırlık çınar Türkmen babaları bu manzara karşısında kahrolmaktadır. Büyük sıkıntılar içerisinden sıyrılarak bugünlere gelen Ülkücü Hareket, soydaşlarının çektiği sıkıntıları yüreğinin en derininde hissetmektedir. Ülkü Ocakları, Türk milletinin kendisine teslim ettiği yardımları bu güne kadar Irak Türkmeneli, Suriye ve Türkiye’de bulunan bir milyonun üzerinde Türkmen soydaşımıza ulaştırmanın gurur ve mutluluğunu taşımaktadır.

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ

Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un emriyle tüm yurtta Halep için yardım kampanyası başlatıldı. Bizde bu kutlu davanın Yozgat neferleri olarak savaşın ortasında olan soydaşlarımızı da yalnız bırakmayacağız. Bu doğrultuda gıda (su, konserve, bulgur, pirinç, makarna, un, kahvaltılık, peynir, tereyağı, bal) ve Tekstil (yatak, çocuk bezi, çocuk ayakkabısı, çocuk giyim, battaniye, çadır) beklemekteyiz. Yardımlarınızı Yozgat Ülkü Ocaklarının il ve ilçe temsilciliklerine ulaştırabilirsiniz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık