Ana Sayfa Ekonomi Yozgat TÜMSİAD'tan Gövde Gösterisi

Yozgat TÜMSİAD'tan Gövde Gösterisi

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği ( TÜMSİAD ) Yozgat Şubesi, üyelerini tanışma ve bilgilendirme maksadı ile bir kahvaltıda biraraya getirdi.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2014 Cumartesi 17:41
Yozgat TÜMSİAD'tan Gövde Gösterisi

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği ( TÜMSİAD ) Yozgat Şubesi, üyelerini tanışma ve bilgilendirme maksadı ile bir kahvaltıda biraraya getirdi. Dernek başkanı Ali Çatar, kahvaltıya iştirak eden 70 civarındaki üyeye teşekkür etti. Çatar, “Yozgat’ımızın ekonomik hayattaki yerini biraz daha ileriye taşıyarak, gerek üyelerimiz gerekse diğer ticari kuruluşlar ile entegrasyonunu hedefliyoruz” dedi.

45 ülkede temsilciliği, 56 ilde şubesi ve totalde 12 bin üyesi bulunan TÜMSİAD’ın, gelişen ve hızla büyüyen dünya portföyünde istikrarlı ve kalıcı adımlarla ilerlediğini bildiren Ali Çatar,  Derneği, KOBİ’lere hizmet vermeyi görev edinmiş bir sivil toplum örgütlenmesi olarak tanımladı 2010 yılından bu yana ab KOBİ haftası etkinliğine, etkin bir biçimde katılım sağlayan TÜMSİAD’ın 2010 ve 2011 yıllarında en fazla etkinlik düzenleyerek Avrupa da 37 ülke arasında en etkin STK seçildiğini kaydeden Ali Çatar, şöyle devam etti:

“2010 yılında Avrupa da gerçekleştirilen 1504 etkinliğin 43’ünü gerçekleştiren TÜMSİAD 2011 yılında faaliyetlerini 10 katına çıkararak toplamda bin 476 etkinliğin 464 tanesini gerçekleştirmiştir.

KUTLU DOĞUM DA UNUTULMADI

Yine 2012 ve 2013 yıllarında da artarak devam eden etkinlikleri ile STK’lar içerisinde liderliğini korumuştur.

Bu etkinlikler kapsamında mesleki eğitimler, kurslar, seminerler, konferanslar, seminerler, çalıştaylar ve fuarlar aracılığı ile, üyelerimizin bilgi ve becerilerini artırarak iç ve dış pazarda etkin ve rekabetçi olmaları sağlanmaktadır.

İdrak etmekte olduğumuz efendimiz Hz. Muhammed a.s.v O kutlu doğumu münasebeti ile de şunları ifade etmek isterim: Milletçe ağır bir samimiyet imtihanından geçtiğimizin farkındalığı ile Hz peygamberin hayatın her sahasında örnek olan güzel ahlakı ve hayat biçimini bir kez daha anlamak, yaşamak ve yaşatmak zorundalığını derinden hissediyoruz, bu olmazsa olmaz temel prensiplerin Tümsiad’ımızın da ilkelerini oluşturulduğunu bilmenizi istiyoruz.

Meslek olarak ticaretle, tüccarlıkla ilgilenmiş olan Hz. peygamberin, ticaret ahlakına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu asırda, tüm İslam âlemine ve Yozgat’ımıza da yeniden temel düstur olmasını temenni ediyoruz.

Bu duygu ve düşünceler ile hepinize bizleri onurlandırdığınız için şükranlarımı sunuyor tekrardan hoş geldiniz diyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık