Ana Sayfa Ekonomi Yozgat Ticaret Borsası “5 yıldızlı borsa” oldu

Yozgat Ticaret Borsası “5 yıldızlı borsa” oldu

45 yıl önce TMMOB Gemi Mühendisleri Odası tarafından kurulan bağımsız, tarafsız, güvenilir ve uzmanlığıyla meşhur uluslararası bir “ Klaslama, Belgelendirme ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu olan Türk Loydu, Yozgat Ticaret Borsası’nı akredite etti.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2016 Pazar 19:43
Yozgat Ticaret Borsası “5 yıldızlı borsa” oldu

 12’nci Dönem Akreditasyon ve Kalite Yönetim Sistemi sürecine dâhil edilen Yozgat Ticaret Borsası, sözkonusu akredite ile “5 yıldızlı borsa” sıfatını kazandı.

12’nci Dönem Akreditasyon ve Kalite Yönetim Sistemi sürecine dâhil edilen Yozgat Ticaret Borsası, yoğun bir çalışma temposu neticesinde Türk Loydu tarafından yapılan denetimi başarı ile tamamlayarak akredite oldu.

2015 yılı Şubat ayından itibaren başlayan süreçte Yozgat Ticaret Borsası’nın akreditasyon faaliyetlerine dahil bütün çalışmalar, Borsa Yönetim Kurulu koordinasyonda personelin özverili performansı ile tamamlandı. Akreditasyon, süreç olarak oda ve borsaların faaliyetlerinin uluslar arası standartlara uyumlu haline getirilerek hizmet kalitelerinin arttırılması olarak tanımlanıyor. Yozgat Ticaret Borsası’nın akredite olması durumu, faaliyetlerinde kalite çıtasını daha da yükselteceği ve üyelerine daha üst düzeyde çağdaş borsacılık hizmetleri sunacağı anlamına geliyor.

 HAYIRLI OLSUN

Öte yandan, sürece dahil olmak kadar sürecin takip edilmesi zorunluluğu da baş gösteriyor ve borsa çalışanlarına bundan sonraki zaman diliminde daha fazla sorumluluk yüklüyor.

 Bu sorumluluk anlayışının farkında olan Yönetim Kurulu üyeleri ve borsa çalışanları Yozgat adına daha verimli faaliyetlerde bulunmanın heyecanını yaşıyor.

Konuya ilişkin kısa bir değerlendirmede bulunan Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli, “akredite bir borsa olmamız ilimize ve bütün üyelerimize hayırlı olsun” dedi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vali Ziya Polat açıkladı! Hedef Yozgat'ı en üst seviye taşımak

Vali Ziya Polat açıkladı! Hedef Yozgat'ı en üst seviye taşımak

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık