Ana Sayfa Kültür Sanat Yozgat Terminali’ne Cehirlik Çarşısı açıldı

Yozgat Terminali’ne Cehirlik Çarşısı açıldı

Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisinde ‘Cehirlik Çarşısı’ hizmete açıldı.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2017 Çarşamba 00:11
Yozgat Terminali’ne Cehirlik Çarşısı açıldı

Çarşı içerisinde Aydıncık’ın ametist taşı, Sorgun Halk Eğitim Merkezi’nin el emeği göz nuru ürünleri, Yozgatspor’un taraftar ürünleri, peksimek, parmak çörek, Yozgat türküleri CD’leri gibi pek çok ürün satışa sunacak.

Çarşı içerisinde Yozgat ve ilçelerine ait hediyelik eşyalar, yöresel lezzetler, ikramlık ürünler ve hediyelik eşyalar bulunuyor. Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan Cehirlik Çarşısı’nı ziyaret etti.

Çarşıda bulunan ürünler hakkında vatandaşları bilgilendiren Arslan, Yozgat’tan farklı vilayetlere giden vatandaşların Yozgat’a has ürün ve hediye bulmakta zorlandığını hatırlatarak, bu duruma son vermek adına harekete geçtiklerini söyledi. Sarıhacılı Mahallesi’nde bulunan yöresel ürünler ve kahvaltı evinin ardından otogarda bulunan ‘Cehirlik Çarşısı’nı hizmete açtıklarını belirten Başkan Arslan, “Biz istedik ki burayı bir müteşebbis açsın ve işletsin. Fakat maalesef talep olmadı. Yaklaşık 1 yıl önce burası hizmete hazırdı; ancak talep gelmeyince biz belediye olarak harekete geçtik ve burayı hizmete soktuk” diye konuştu.

CEHRİLİK LALESİ KOLONYASI DA VAR

Cehirlik Çarşısı’nın Yozgat’ı yansıttığını, çarşının içerisinde sadece il merkezine ait ürünler olmadığını kaydeden Arslan, çarşı içerisinde Aydıncık’ın ametist taşı, Sorgun Halk Eğitim Merkezi’nin el emeği göz nuru ürünleri, Yozgatspor’un taraftar ürünleri, peksimek, parmak çörek, Yozgat türküleri CD’leri gibi pek çok ürünün satışta olduğunu kaydetti.

Arslan, “İlgili arkadaşlarımız diğer ilçelerimizle de irtibatlarını sürdürüyorlar. İnşallah diğer ilçelerimizin de güzelliklerini, lezzetlerini ve değerlerini burada sergileme ve satışa sunma imkanı bulacağız” diye konuştu. Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, programın sonunda gazetecilere Yozgat için özel üretilen ve Yozgat kokusu olarak adlandırılan Cehirlik Lalesi kolonyası ve gül suyu hediye etti.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat turizmi masaya yatırıldı! Yol haritası çıkartıldı

Yozgat turizmi masaya yatırıldı! Yol haritası çıkartıldı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık