Ana Sayfa Ekonomi Yozgat SMMMO’dan star giriş sınavı uyarısı

Yozgat SMMMO’dan star giriş sınavı uyarısı

Yozgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (YSMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, Staja Giriş Sınavı (SGS) başvuruları için son tarihin 2 Ocak 2017 Pazartesi günü olduğunu hatırlattı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2016 Perşembe 15:34
Yozgat SMMMO’dan star giriş sınavı uyarısı

Mali Müşavirlik mesleğine giriş aşaması olan ve TÜRMOB tarafından Ankara Üniversitesi aracılığıyla yapılan Staja Giriş Sınavı’nın, genel kültür ve genel yetenek olmak üzere toplam 130 soruluk test biçiminde yapıldığını belirten Bulut, Staja Giriş Sınavı’na başvurabilmek için İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe ve Denetim, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler,  Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonometri, Siyaset Bilimi, Uluslararası Finans, Ekonomi, Bankacılık ve Sermaye Piyasası, Pazarlama Yönetimi, Bankacılık ve Finans,  Pazarlama, Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otel işletmeciliği,  Hukuk bölümlerinden en az lisans düzeyinde mezun olmak gerektiğini, Mali Müşavirlik stajını başlatmak isteyen bir adayın Staja Giriş Sınavı’ndan 60 puan almasının şart koşulduğunu belirtti.

 Staja Giriş Sınavı’nın yılda üç kez yapıldığını kaydeden Yozgat SMMMO Başkanı Ahmet Bulut, “bu dönemki sınav başvurusunun 2 Ocak 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. TESMER’e ödenen sınav ve dosya harçlarını adaylar kredi kartına 3 taksit şeklinde yatırabileceklerdir. Sınavla ilgili detaylı bilgi ve başvuru konusunda yardım almak isteyen lisans mezunları odamızın TESMER bölümünden destek alabilirler” dedi.

TERÖRÜ VE TERÖR DESTEKÇİLERİNİ ŞİDDETLE KINADI

Yozgat SMMMO Başkanı Ahmet Bulut, yaptığı açıklamada, son günlerde artış kaydeden terörü de lanetledi. Bulut şunları söyledi: İstanbul’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili de konuşan Başkan Bulut, “İstanbul’da yaşanan bombalı terör saldırısı bizleri derinden üzdü.  Alçakça ve haince saldırı yapanları, içeride ve dışarıda terör örgütüne destek verenleri lanetliyor, ülkemizin birlik ve beraberliğinin bozulmasına hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğimizi belirtiyoruz. Vatanımızın birlik ve beraberliği uğruna şehit olan güvenlik güçlerimize yüce Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize sabır ve  başsağlığı, yaralı güvenlik güçlerimize de acil şifalar diliyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık